rekonstrukce podlahy na zemině

Reklama
HC Honza Chovanec @honza.chovanec před 4 roky11.12.2019 11:41:00
rekonstrukce podlahy na zemině

Dobrý den, řeším rekonstrukci dřevěné chalupy potřeboval bych názor na složení podlahy. Snažil jsem se načíst různá vlákna na diskuzi, takže jsem se dopracoval k následujícímu:
Situace: kamenné základy po obvodu, podklad tvoří zemina a částečně betonový strop sklepa (zemina tak 80% plochy, nad úrovní okolního terénu, relativně sucho), hydroizolace provedena pouze na základech asfaltovým nátěrem. Stávající podlaha - rošt (trámky cca 10x10) položeny přímo na zeminu (ošetřeny na spodní straně asfaltem), smrková deska 3x21
- podlahu potřebuji zateplit a izolovat zemní vlhkost
- chci lehkou podlahu suchou cestou, nehodlám do dřevěnice nechat odpařit velké množství vody z betonu
- teoreticky mám libovolnou výšku pro provedení podlahy, odeberu více zeminy, jen v místě stropu sklepa jsem na cca 10cm

Podlahu bych provedl následovně:
na zeminu a beton položím IPU jako hydroizolaci, natavím na svislé základové stěny do výše existující izolace, natavím na strop sklepa, nad zeminou pouze jednotlivé pásy k sobě.
Provedu zásyp Liaporem (jakou frakci 1/4 nebo 4/8...?)
Zaklopím OSB 15 PD, křížem druhá OSB 15 PD, prošroubovat.
Na to celé dřevěná podlahovka 28x196 vrut do drážky, povrchová úprava lak

- jde mi hlavně o tu IPU na zeminu, můžu takto?
- liapor je můj favorit protože - relativně snadné a jednoduché provedení, odolává vlhkosti v případě poruchy hydroizolace, tepelně izoluje a odolá i hlodavcům, umožňuje snadný rozvod vody a elektřiny v podlaze
- zapomněl jsem na něco? kročejová izolace mirelon pod podlahová prkna?

Díky za jakýkoliv relevantní názor

Honza

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.