Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Neobjektivita srovnávače, alias lži dodavatelů!

Autor: Vladislav Souček
Datum: 11.12.2019 19:23
uživatel: 100451

Kontaktoval jsem jistou společnost, dle srovnávče, bych měl ušetřit za elektrickou energii cca 4000 Kč/rok, ale když jsem dodavatele požádal potvrzení ceny, tak mi byly sděleny zcela jiné ceny. V podstě, kdybych přešel k jinému dodavateli, tak bych neušetřil ani korunu (ročně).
Má toto celé vůbec smysl?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Stanislav Vinklárek13.01.2020 11:06
Jan Schindler12.01.2020 21:54
Vladislav Souček11.01.2020 12:01
Jan Schindler10.01.2020 07:43
Robin Lejsek12.12.2019 15:54

Datum: 10.01.2020 07:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131645
reakce na ...
V době zdražování nelze hodnotit výhodnost cen podle toho, zda proti dřívějšku ušetříte.

Letos jsme se snažili aktualizovat ceny co nejdříve, většinou se podařilo aktualizovat ceny se zpožděním do dvou dnů.

Po loňských zkušenostech obchodníky, kteří mají na webových stránkách levné ceny, ale zákazníkům již nabízí nové, vyšší ceny, nedáváme tlačítko pro poptávku u obchodníka. Pokud jste poptával obchodníka prostřednictvím naší poptávky, tak sdělte prosím jeho název.

Bylo by zajímavé si srovnat ceny nyní, po jejich zvýšeni.

Autor: Vladislav Souček
Datum: 11.01.2020 12:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100451
reakce na ...
EP ENERGY TRADING

U nynějšího dodavatele jsem platil cca : 28 473 Kč včetně DPH
Bylo mi nabídnuta cena, kde bych platil cca : 28 967 Kč včetně DPH

Dle kalkulátoru byla ale úspora cca 3000 Kč !!!

Tak kde je potom ta objektivita? V této džungli dodvatelů nikdy nevíte kdy nenarazíte na "šmejda" který vás okrade! Za komunismu byl jeden dodavatel a byl klid!

P.S.: komunistů se nezastávám...já jen kdyby si někdo myslel, nesympatizuji s nimi!

Autor: Jan Schindler
Datum: 12.01.2020 21:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131645
reakce na ...
Nabídka EP Trading byla zadána 18.10. 2019, možná, že i Váš původní dodavatel cenu zvýšil a byla již v Kalkulátoru a že Vy jste porovnával
v Kalkulátoru s novou cenu Vašeho stávajícího dodavatele s aktualizovanou nabídkou EPT.

Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 13.01.2020 11:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Pane kolego, když mrknu do fa za r. 2019 tak přepočtem zjištuji že 63% ceny dodané elektřiny stejně neovlivním změnou dodavatele .... :-((

Konkrétně:

vysoký tarif 2854 Kč za 1520 kWh
paušál obchodníka 790 Kč/12 měsíců
distribuce apod. 5788 Kč

Autor: Robin Lejsek
Datum: 12.12.2019 15:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129834
reakce na ...
Pane Součku, důvodů proč byla nakonec cena odlišná od toho co jste si vyhledal mohlo být více - nevím, kdy jste si cenu vyhledal, ale jestli teď před koncem roku, tak to se obvykle mění ceny obecně u všech dodavatelů - vliv na to má mimojiné i cenové rozhodnutí ERÚ, které je závazné pro všechny a musí tomu přizpůsobit ceníky (jde o tzv. regulovanou část složky ceny elektřiny). Další důvod mohl být vývoj ceny elektřiny na trhu, která rovněž vzrostla a obvykle se také mění ceníky koncem roku, případně začátkem nového. A někdy se může stát, že se změna ceny do srovnávače promítne až s určitým zpožděním - třeba několika dnů. Když jde o velkou firmu, zpravidla se novinky objeví rychleji než když jde o někoho menšího, kdo třeba není tak známý - společností co obchodují s energiemi je hodně.
Zajímat se o možné úspory za energie podle mne smysl má, ale někdy také záleží i na době, kdy se o to zajímáte. Třeba nyní je doba, kdy se z výše uvedených důvodů ceny měnit budou a může to být ze dne na den. Ale počítám, že tak od března nebo dubna příštího roku už by se měla situace s novými ceníky uklidnit. Jde o to, že někteří dodavatelé mohou s novými cenami vyčkávat až podle toho, jaké je bude mít konkurence.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama