Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Přístavek k domu formou dřevostavby - pod půdorysem zamýšlené stavby vede přívod el. energie do domu.

Autor: Zdeněk Štefánek
Datum: 24.12.2019 21:16
uživatel: 131531

Dobrý večer.
Mám v plánu přistavit si ke stávajícímu domu malou přístavbu řešenou jako dřevostavba.
Stavba bude mít podlahovou rozlohu cca 15m2 a výšku max 4m.
Podle plánu pozemku, by měl vést hlavní přívod elektřiny do domu zhruba 10cm od zamýšlené zdi přístavku a v pravém úhlu se celé zamýšlené stavbě vyhnout, nic méně po menší sondě jsem zjistil, že ten kdo v osmdesátých letech kabel kopal, si nejspíše chtěl zkrátit a ulehčit práci a tak kabel umístil mimo uhel a mě teď vychází zhruba 30cm přes roh zamýšlené stavby..
Otázka tedy zní: podle plánu kabel vede mimo, bude tedy někdo případně řešit jeho skutečné umístění a v případě že jo, je to tedy překážka v případě zamýšlené stavby?
Nevím jestli to má na daný problém zásadní vliv ale jen podotýkám, že by se jednalo o dřevěnou přístavbu z hranolů, zateplenou a s dřevěnou fasádou. Pultová střecha, nejspíše plechová krytina. Jako základ by bylo použito ztracené bednění ( již je z části vybetonována terasa ). Stavba by sloužila jako sklad nářadí a pod.
Za případné postřehy a informace moc děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
bob svaton25.12.2019 08:22
Jozef Homola25.12.2019 08:01
bob svaton25.12.2019 07:32
Zdeněk Štefánek24.12.2019 22:37
bob svaton24.12.2019 22:27

Datum: 24.12.2019 22:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131531
reakce na ...
Děkuji za info.
Já jen že mi někdo tvrdil, že by na tom kabelu nemělo nic stát.

Autor: bob svaton
Datum: 25.12.2019 07:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131506
reakce na ...
no ja nepisu ze to mate na ten kabel postavit. pouze dejte pozor at ho neposkodite. kdyz budete delat zaklady a bude skrz tyto prochazet tak na kabel nasadte nejakou chranicku. pokud se vam poskodi tak je to pouze vas problem a a budete opravovat na sve naklady. uplne stejne by se vam mohlo stat ze tam povede pripojka vody nebo kanalizace. take by nebylo potreba to resit jinak nez ochranenim v prostupech

Autor: Jozef Homola
Datum: 25.12.2019 08:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Mohu potvrdit z mého případu, kdy mám vedený kabel od sloupu na hranici pozemku až k domu cca 25 m, že to nikoho nezajímalo jak je to udělané. Dokonce je veden v zemi ve stejné drážce výkopu jak plyn (každý v jiném koutě). Revizní technik na elektro instalace domu, kterou prováděl a vystavil zprávu, tak nevěděl kudy silový kabel vede. Vede do domu jenom do skříně s elektroměren a hlavním vypínačem přes svislou drážku v základovém pásu a pak za elektroměrem pokračuje stavebními dutinami až do technické místnosti kde jsou jističe.
Dovolím si tvrdit, že kdyby tazatel jej měl i pod základovým pásem a bez chráničky, tak se nic nestane. Kabel není křehký jak sklo. Je udělán z materiálů, které mají vysokou "protažitelnost" (měď, plast).

Datum: 25.12.2019 08:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
pokud by byl hloubeji nez zaklad tak bych take neresil. vychazim z toho ze kabely se vedou cca 0,6m a ze zaklad bude hlubsi

Datum: 24.12.2019 22:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
pripojka je vase a nikoho to nezajima.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama