Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Čím tahat na terasu/zahrada + el.deska a zvíře

Autor: Ondrej Dadok
Datum: 27.12.2019 01:49
uživatel: 131536

Ahoj kluci, mám dva dotazy nebo zadost o typ:

1) urgentní - potrebuju natáhnout el. přípravu z domu ven na budoucí terasu a zahradu. Dělám přípravu na komplet novy rozvody. Co tam mám natáhnout za kabely než přijde Elektrikar? Je nutný to udělat teď protože se teprve prekopava koncepce podlah a dispozic a dobetonuje se voda odpady Topeni - chci ven stihnout tyhle kabely natáhnout protože tam mám už díru ven. Venku bude čerpadlo ke studni, osvětlení, zasuvka, 360?? Bude stačit tam natáhnout 3x2,5 a 5x2,5? Sahat se na nic pak nebude a dotáhnu to až k novému budoucímu rozvadeci.

2) hypoteticky - mám připraveny elektricky dotykovy sporák-desku ale taky mám dvě čtyřnohé kočky. Řešili jste někdy nějakou ochranu proti zapnutí desky zvířetem? Napadá mě ze to muže byt docela nebezpečný.. Nemám s dotykovou zatím zkušenost.

Ať se vám daří.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Michal Dobrý10.01.2020 19:24
Ondrej Dadok27.12.2019 12:51
Ladislav Kyllar27.12.2019 12:47

Datum: 10.01.2020 19:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131188
reakce na ...
Dobrý den,
Pokud chcete napojit čerpadlo které může býti i na tři fáze, dále zásuvku 400V a další obvody nic nezkazíte když dáte kabel CYKY 5Jx4. Teoreticky by vyhověl i kabel 5Jx2,5 ale to je spíše na hraně, otázka je jak dlouhé bude vedení, jaká zátěž spotřebiči atd čili raději kabel 5x4. Pochopitelně všechny obvody přístupné laikům musí být na proudovém chrániči. Ale píšete že instalaci bude dělat elektrikář, tak ten to jistě ví a zná.
S pozdravem Michal S. Dobrý, elektrotechnik.

Autor: Ladislav Kyllar
Datum: 27.12.2019 12:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100754
reakce na ...
Kočky dotykovou desku nezapnou,museli by navolit hlavní vypínač,konkrétní plotnu a stupeň teploty,takže tři dotyky a každý podržet určitou dobu a to by byla velká náhoda.

Autor: Ondrej Dadok
Datum: 27.12.2019 12:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131536
reakce na ...
Pokud nejde jen o jedno dlouhé stisknutí, tak by to mělo být asi OK. Dík :-)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama