Rekonstrukce domu - podlahové vytápění

Reklama
PV Petr Vháněl @petr.vhanel před 4 roky02.01.2020 20:25:00
Rekonstrukce domu - podlahové vytápění

Zdravím,
koupil jsem dům, kde spodní patro je z roku 1957, dvě místnosti mají ještě původní podlahy (ostatní už jsou vylety betonem) - tzn. dřevěná prkna na trámech, pod nimi asi centimetrová vrstva asfaltu a po tím škvára a stavební zbytky. Asi 20cm pod podlahou jsem narazil na izolaci pod obvodovými stěnami. Z vnější strany domu je tato izolace obvodové stěny asi 1m nad povrchem. Obvodové zdi jsou suché i v té podlaze je sucho.

Uvažuji nyní o dvou sénářích:
- začátek asi stejný pro oba:
- - vybrat škváru
- - nasypat 5cm makadamu
- - 5 cm vyrovnávací betonová deska (je nutné použít kari sítě?)
- - hydroizolace + radonová izolace, napojená na izolaci pod stěnami
- - 15 cm EPS polystyrenu

dále:

- varianta A - podlahové topení
- - folie pod podlahové topení
- - trubky podlahového topení
- - 6 cm betonu

- varianta B - suchá podlaha a klasické topení
- - 2x 15 mm OSB desky křížem přes sebe

- podlahová krytina bude PVC
- vytápění plynovým kondenzačním kotlem
- ve zbytku domu budou radiátory (proběhně výměna stávajících litinových + trubek za měděné)

Teď otázky:
- nezapomněl jsem na něco v té skladbě podlahy? Případně něco co by jste upravili?
- vyplatí se mi podlahové topení jen ve dvou místnostech (kuchyň, obývací pokoj)? A bude to nějakým přínosem?
- nebude naopak v měsících kdy se netopí betonová podlaha pocitově studenější než OSB desky?

Děkuji všem za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.