Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tepelné čerpadlo - prasklý vyparník

Autor: Milan Kejha
Datum: 04.01.2020 15:46
uživatel: 131587

Dobrý den,

zakoupil jsem starší barák kde je instalováno tepelné čerpadlo schlieger.
Zatím tam nebydlím a čerpadlo bylo v ochranném provozu. Cca koncem listopadu hodilo chybu nizky tlak. Po deseti vše OK a teď cca 3 dny zpět nizky tlak. Nic nepomahalo. Dnes jsem řádně odvzdusnil celý systém. U výměníku / kondenzatoru čerpadla zacala vytekat topná voda. Po sundání krytu jsem našel na obou u stranách výměníku podélně prasklé měděné spojovací trubky. Cca dalsich 5 trubek má jako náznak přičneho poškození.
Co s tím dělat? Záruka již není.

Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Milan Kejha05.01.2020 11:27
Šalý Jaroslav05.01.2020 00:02
Milan Kejha04.01.2020 23:53
Milan Kejha04.01.2020 23:48
Šalý Jaroslav04.01.2020 22:47
Milan Kejha04.01.2020 16:15

Datum: 05.01.2020 11:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji, aspoň vím koho volat.
Bohužel já nepoznám odkud / z jakého okruhu je únik.
Celkem mě udivuje proč k tomu vzniklo a co byla příčina poškození.

Datum: 04.01.2020 16:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Foto

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 04.01.2020 22:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Z Vašeho dotazu je vidět, že v tom máte trochu zmatek. Výparník- kondenzátor. Výměník to je v každém případě, podle jedné foto díra asi na straně chladiva. Proto mi není jasné kde teče voda. Pokud v trubkách kde má být chladivo je voda, tak to je průser, pokud prasklá kolínka na straně chladiva je to skoro rarita. Ale i tak nutná oprava chlaďaře. Nutno zjistit zda se nedostal vzduch - vlhkost do okruhu - do oleje, pokud ano tak již složitá oprava, pokud ne tak zaletovat, výměnit dehydrátor, profouknout dusíkem, vakuování celého okruhu, nové chladivo - práce na šichtu.
Jaký to je výrobce?

Datum: 04.01.2020 23:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za odpověď, výrobce je Schlieger s.r.o. CHOTĚBOŘ
Čerpadlo z roku 2016

Budu upřímný ano nerozumím tomu a tuto problematiku se snažím poznat.
Koupil jsem starší barák a je tam tepelné čerpadlo + kotel na pelety.
Vše se snažím poznat jak funguje a tak.

Voda teče pro mě pro lajka "z chladiče"
Znám z aut chladič vody a chladič klima.

Vůbec nechápu jak k tomu mohlo dojít.
Cca konec listopadu to v ochranném provozu hodilo nizky tlak. Udělal se reset a vše šlo. Teď jak spadli teploty pod nulu tak opět nizky tlak. Dle technika uvefeno do náhradního (nuceného) režimu kdy topil el. ohřívač.

Kdyby to zamrzlo tak OK, ale k tomu nedošlo za mě. Podelne poškození je vidět, vodorovné taky, ale tam mě to přijde jak vada materiálu či výrobní. Ale faktnevim. Taky mě udivuje koroze po třech letech???

Pro mě je důležité vyřešit co s tím.
Zda se to dá opravit/vyměnit???
Pak je otázka nákladů za opravu/cestu atd..

Peletovy kotel mě vytopí dům rychleji.
Pak je otázka zda pro mě není výhodnější kotel na pelety a teď a normální el. bojler. Ale jak píši fakt tomu nerozumím a hledám informace.

Datum: 04.01.2020 23:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Na obouch stranách jdou praskla kolínka že kterých teče voda z topení. Zda je poškozen okruh s chlafivem nevím.
Každopádně pokud někdo může doporučit někoho kdo tomu opravdu rozumí budu rád. Jsem kousek od Rakovníka.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 05.01.2020 00:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
pozvěte chlaďaře, ten Vám řekne o co se konkrétně jedná, z Vašich informací se nelze zorientovat.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama