Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vnitřní přizdění obvodové zdi

Autor: Karel Tomášek
Datum: 05.01.2020 21:59
uživatel: 115419


Dobrý den. Prosím o radu, zkušenost s vnitřním přizdění.
Z důvodu zlepšení zateplení bych chtěl zevnitř přizdít obvodovou zeď. Současná skladba je: Z venčí EPS 70F 160mm + 30cm obvod. zeď plná cihla. jedná se o starší dům. Rád bych zevnitř přizdil 10cm Hebel, Ytong nebo Porfix. Máte s tímto někdo nějaké zkušenosti. Děkuji Všem za informace! Tomášek

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 05.01.2020 22:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, to zlepšení tepelně izolačních vlastností je hlavní a jediný důvod toho dozdění stěny ? Jestli ano, tak to dost postrádá smysl, jednak si tím zmenšíte vnitřní plochu domu a izolační vlastnosti 30 cm cihel + 16 cm EPS budou jen o cca 0,03 W/m2K lepší, když k tomu přidáte 10 cm příčkového porobetonu. Nesmíte zapomenout, že ty obyčejné příčkovky mají asi 3-4x horší izolační vlastnosti než EPS, takže to je jako kdybyste tam přidal cca 3 cm EPS. Nevím, jaká by byla celková plocha takto přizděného zdiva, ale na 100m2 byste snížil TZ domu o cca 0,1 kW, a kvůli tomu se s tím dělat, investovat do toho a snižovat si vnitřní plochu, se doopravdy nevyplatí. Jde ale taky o to, jestli to zdivo máte zateplené celé a tedy třeba i sokly atd. a nemáte někde výrazné tepelné mosty. Jak vás vůbec ten nápad přizdívat kvůli zateplení již zateplené zdivo pomocí 16 cm EPS napadl ?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama