Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hrubá stavba Ytong

Autor: Robin Peška
Datum: 08.01.2020 19:04
uživatel: 131514

Dobrý den,

prosím o Vaše zkušenosti a doporučení ohledně realizace hrubé stavby v těchto dnech, mám zdivo Ytong a koupenou klasickou zdící maltu dle parametrů do +5 (předpokládal jsem zahájení prací později, ale naskytla se mi možnost začít již nyní).

Jak byste doporučovali pokračovat, přidat nějakou směs?

Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Mirek Svejda08.01.2020 21:25
Robin Peška08.01.2020 20:32
Mirek Svejda08.01.2020 19:50

Datum: 08.01.2020 19:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Podle mého názoru je nesmysl začínat nyní. Předpokládám, že máte hotovou desku. Můžete maximálně postavit obvodové zdi a příčky. To ale klidně zvládnete za týden. Betonovat nemůžete, takže pak si necháte do jara stavbu otevřenou ? Sníh a déšť vám krásně nacucá tvárnice vodou a následující mráz Vám bude trhat tvárnice.

Autor: Robin Peška
Datum: 08.01.2020 20:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131514
reakce na ...
Díky za názor, ještě dodám, že se jedná o bungalov, tedy betonovat se budou pouze věnce, vše by se připravilo pro věnce, a hned jak by bylo vhodné počasí, zalili by se věnce a pak hned střecha a okna tak, aby se dům co nejdříve zavřel.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 08.01.2020 21:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Jak jsem psal, stěny a příčky klidně zvládnete za týden práce. Má to cenu riskovat ? Pokud vybetonujete věnec a zmrzne to, je to totálně v p..deli.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama