Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vyměnit okna či neměnit

Autor: ales mlcak
Datum: 12.01.2020 19:17
uživatel: 131668


Zdravím, chtěl bych se poradit. Na baráku co se koupil, jsou plastová okna od glas janssen moers, nic víc jsem nenašel. Budou to nejspíš jedny z prvních tepelně izolačních skel v plastových rámech, okna jsou bytelná a nepřijdou mi že jsou nějak špatné. Ale švagr stojí za názorem ty okna vyměnit, že jsou stará a nebudou tak dobře izolovat, jako nová a taky dvojskla. Podle mého si moc nepolepšíme, když dáme nová okna, jen to bude stat pár set tisíc. Kdyby se dávali trojskla, tak je to jasné, to by se polepšilo, ale cenově je to zase jinde. Nedalo by se to nějakým způsobem dát vyzkoušet, třeba vzít nějaký fukar, namířit na okno a z druhé strany měřit za jakou dobu se začne zvedat teplota venkovního skla? Jestli tam bude markantní rozdíl? Jaké jsou rozdíly v tepelněizolačních vlastnostech starých a nových skel, když budou stejná a pokud budou mít mezeru mezi skly jednoutak širokou? Děkuji za objasnění Mlčák

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Libor Kniezek05.02.2020 15:20
Michal Bílek20.01.2020 15:28
Andy Bonde14.01.2020 14:12

Příspěvky
Autor: Libor Kniezek
Datum: 05.02.2020 15:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Opravdu není na žádném meziskelním rámečku hodnota Ug zasklení? To bych se divil. A dále o jakém stáří oken se asi bavíme?
Pokud okna na stycích křídlo rám těsní a zvlášť pokud tam je dvojité těsnění tak bych rovněž uvažoval o výměně skla jak zde bylo doporučováno, je to totiž co se týče návratnosti mnohem výhodnější řešení než výměna celých oken. A zvlášť pokud jsou ta okna větší s větší plochou skel.
Přesné rozdíly v tepelně izolačních vlastnostech vám nikdo nenapíše pokud neznáte hodnoy u stávajících oken, hodnoty u nových oken a skel najdete na internetu.

Autor: Michal Bílek
Datum: 20.01.2020 15:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102082
reakce na ...
Fotogalerie:
A co upgradovat okno novým zasklením? Dnes jsou k dispozici dvojskla, která mají uprostřed komory folii, celková tloušťka je stejná jako u starého dvojskla (24mm), ale tepelně izolační parametry mají jako nová trojskla (Ug 0,5 - 0,6) a akusticky jsou díky folii uvnitř, která tlumí vibrace přenášené mezi skly, dokonce lepší než u trojskel.
Už dávno se do skel nepoužívá americká folie heat mirror. Teď se dává nepokovená, napnutá mezi dvěma pokovenými skly. Tahle folie téměř neabsorbuje energii ze sluníčka a proto se tepelně neroztahuje a tudíž nevlní.
Cena za výměnu těchto skel se pohybuje okolo 3500 Kč, a práce v místnosti trvají cca. 15 minut (bez jakéhokoliv bince či hluku).

Autor: Andy Bonde
Datum: 14.01.2020 14:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120053
reakce na ...
Dobrý den,
něco o (ne)kvalitě oken a zabudování by mohla nejlépe napovědět termovizní kamera. "Měření" dnes nabízí už celkem dost firem a neměl by to být žádný velký náklad.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama