Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Výška přízemí patrovém domě (počet šárů)

Autor: David Drexler
Datum: 14.01.2020 12:15
uživatel: 131682

Dobrý den,

v dnesni dobe silne zateplenych podlah v prizemi mi to prijde jako bezny problem, ale bohuzel nemohu najit jednoduche reseni meho problemu.

(Skladba sten 30 porothern brousena + 15 grey EPS, miako)

Jedna se o pocet saru cihel v prizemi. EPS v podlaze a zbytek skladby dnes zabere bezne jeden sar i vice.

Pokud tedy budu pocitat celkem beznych 11 saru bez vence (miako strop) dostanu se na vysku 250cm, coz je tedy minimalni hodnota. Spiste tedy pod ni.

Pokud uvazuji 12 saru, dostanu se na hodnotu 275cm. Coz mi prijde zbytecne a dost uz kvuli schodisti. Vyska francouzkych oken tedy 250 nebo 225. Pokud to akceptuji a vysky vyuziji k lepsimu zatepleni podlahy na cca 20cm. Vyska oken klesne na 220 (malo), nebo 245 (porad moc)

Jako reseni mi prijde neuplny sar.

Co si myslite o pouziti nizke cihly (nebrousene) od porothermu vyska 155mm? A kam tento nizky sar umistit? S ohledem na vysku zatepleni podlahy a vysku fr. okna.

Pripadna dalsi varianta by byla i 10-15 cm venec nad preklady pod miako strop.

Nebo co treba vyuzit na neuplny sar obyc plnou cihlu?

U jineho vyrobce jsem nizkou cihlu nenasel a nejsem si jist dostupnosti a vubec jak dlouho ji porotherm bude nabizet.

Kazdy dalsi napad vitan :)

Projekt zatim nemam, ale rad bych mel detaily rozmyslene nez se projekt zacne delat.

Dekuji predem za vase nazory...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 14.01.2020 16:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122603
reakce na ...
Dobrý den,
řešil jsem stejný problém, ve stavebninach mi navrhli použít plnou cihlu, poloviční neseženou.
Nakonec mám šárů 12 a udělal jsem sdk podhled.
Nedovedu si představit, všechny rozvody zasekávat do miako stropu.
Těch 12 centimetrů navíc není moc.
Takže za mě tam tu 12. řadu dát celou.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama