Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Termostatická baterie - teče pouze vlažná voda

Autor: Dalibor Fly
Datum: 14.01.2020 16:08
uživatel: 131685


Poraďte prosím,...
Po třech měsících mě ve srše přestala termobaterie regulovat teplotu vody. Stále teče pouze vlažná voda. Podle návodu jsem se snažil i o nastavení regulace teploty, ale bez výsledku. Baterii jsem demontoval, zkontroloval sítka, ty byly bez nečistot. Při té příležitosti jsem zkusil pustit obě vody současně, a zjistil jsem, že teplá teče menším proudem, než studená. A po opětovné montáži baterie jsem zastavil přívod teplé vody, odšrouboval sprch. růžici a pustil pouze přívod studené vody a otáčel regulačním ventilem ve všech polohách. Na modré značce tekla proudem studená a postupně jsem otáčel až k 38C, kdy se její průtok zmenšoval, až přestala téct na plno, ale ze sprch. hadice vytékala malinkým množstvím voda - čičůrkem, neustále bez změny až do polohy označení max. teplé vody. Otázka zní : Je závada v rozdílném tlaku studené a teplé vody ? Když z počátku dobře fungovala. A nebo je termobaterie na výměnu ????....
... Poraďte prosím ...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Dalibor Fly26.01.2020 23:54
Tomáš Hluštík26.01.2020 23:02

Příspěvky
Autor: Tomáš Hluštík
Datum: 26.01.2020 23:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109163
reakce na ...
Asi vám odešla termostatická kartuše v baterii.
Dá se koupit náhradní (cca 400,- ), ale záleží na výrobci baterie, jestli vůbec dohledáte. Některé navenek hodně podobné baterie mají různé vnitřnosti.
Takhle jsem musel u sprchové kombinace vyměnit právě tu část s kartuší, protože jsem nedohledal náhradní díl k té původní noname z Bauhasu.
Vybral jsem českého výrobce a vím, kde a jakou kartuši objednat pokud opět odejde. Zbytek kombinace - ruční a hlavová sprchová hlavice zůstaly původní.
Nebo to reklamujte,když je to skoro nové, ale budete nějakou dobu bez sprchy.

Autor: Dalibor Fly
Datum: 26.01.2020 23:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131685
reakce na ...
... Děkuji, že jste mi odpověděl. Baterii jsem odmontoval ze zdi, párkrát protočil min.-max. , profouknul zpětné ventilky a už zase jede. Ale do budoucna půjde na reklamačku... Ještě jednou dík ...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama