Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Plastové okna (značky, profily , výrobci ...)

Autor: Michal Bajger
Datum: 14.01.2020 22:06
uživatel: 130410

Fotogalerie:

Mám nabídky na plastové okna a balkonové dveře od několika firem s různými profily. V nabídce jsou TROCAL 88 , RI OPTIMAL Line 3D od RI OKNA, Salamander bluEvolution 82 MD , HORIZONT PS SPACE 8 od PRAMOS. Co by jste zvolili ? Až se mi to zdá divné vychází nejlevněji TROCAL 88 ,přitom to lidí chválí že patří mezi špičku. Na obrázku srovnání konstrukcí.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Michal Bajger20.01.2020 18:50
Michal Bílek20.01.2020 14:43

Datum: 20.01.2020 18:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130410
reakce na ...
Tak vybral jsem z nabídek Trocal 88 a dávají kování Roto, je to nějaké německé

Autor: Michal Bílek
Datum: 20.01.2020 14:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102082
reakce na ...
Ty rámy jsou technicky srovnatelné. U všech jsou tři těsnění funkční spáry, což je důležité.
Spíše se zkuste zorientovat podle kování - dobré jsou Maco, Siegenia... to je rozhodující z hlediska funkce a životosti.
Dále podle skel: S lepší akustikou? Částečně protislluneční nebo naopak s vekým solárním ziskem?
Ve sklech můžete nahnat parametry okna nejvíc (nenechte si namluvit, že trojsklo je jen jedno a že je to univerzální řešení).

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama