Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Odvětrání WC mísy na půdu

Autor: Flash Gordon
Datum: 16.01.2020 16:17
uživatel: 130223

Měl bych dotaz. Mám WC v koupelně v podkroví s odvětráním. Vedeno z mísy cca 3 metrovou trubkou o průměru asi 5 cm většinu trasy pod sklonem kopírujícím sklon střechy. Na konci mám redukci na průměr 100 mm se záchodovou mažetou a v tom jsem měl trubkový ventilátor s časovačem na 240 V. Spouští se zvonkovým vypínačem u WC. Problém je, že v trubce v zimě dochází ke kondenzaci a ventilátor po dvou zimách odešel s tím, že když jsem jej demontoval, byl plný vody. Máte nějaký nápad, jak tomuto jednoduše zabránit? Zvažuji zateplení půdy vatou (v tuto chvíli mám jen zateplené stropy), což by asi pomohlo, ale ještě nejsem úplně rozhodnutý. Je to dost práce a investici odhaduji okolo 7000,- za vatu. Trubka má spád, ale evidentně to nestačí. Voda byla přímo pod vrtulí na motoru, odtamtud moc nemá kam stéci, protože po hřídeli steče jen do vrtule, kde se drží jako ve vaničce. Možná by tedy pomohlo sehnat ventilator, který by se instaloval obráceně. Díky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 16.01.2020 16:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Docela běžný jev, že v odvětrávací trubce v zimě kondenzuje voda. K tomuto účelu se používá záchytný límec a kondenzát se odvede a když je kondenzátu málo, tak se samovolně odpaří z límce. Ten vzduch tam kondenzuje hlavně když ventilátor neběží a on je tam vytlačován a při pomalém průchodu se ochlazje až na bod kondenzace. Izolace pomůže jen častečně a kondenzace nastane až při větších mrazech.

https://www.google.cz/search?source=hp&ei=LYQgXsCOAom_UKz5h-gK&q=z%C3%A1chytn%C3%BD+l%C3%ADmec+kondenz%C3%A1tu&oq=z%C3%A1chytn%C3%BD+l%C3%ADmec+kondenz%C3%A1tu&gs_l=psy-ab.1.0.0.1684.9843..12050...0.0..0.96.2055.25......0....1..gws-wiz.......0i131j0i22i30.O7d3W72Z7Zo

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama