Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

mám odejít od stávajícího dodavatele?

Autor: Pavel Lyko
Datum: 16.01.2020 22:33
uživatel: 115220

Fotogalerie:

Zdravím, můj současný dodavatel mi nabízí na tento rok tyto podmínky.
Mám zůstat, nebo odejít? Poku odejít, doporučíte kam?
Destinace Opava, jinak je snad vsechno na tom obrazku.
Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Josef Chramosta07.02.2020 15:13
Robin Lejsek05.02.2020 20:08
Robin Lejsek05.02.2020 19:44
Stanislav Vinklárek31.01.2020 06:15
Josef Chramosta23.01.2020 13:04
Robin Lejsek19.01.2020 22:35
Stanislav Vinklárek19.01.2020 19:11
Robin Lejsek19.01.2020 17:10
Stanislav Vinklárek19.01.2020 10:00
Robin Lejsek18.01.2020 19:12
Jan Schindler17.01.2020 20:18
Mojmír Krug17.01.2020 11:56
Stanislav Vinklárek17.01.2020 08:26

Datum: 18.01.2020 19:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129834
reakce na ...
Dobrý den, pane Lyko,
jestli jste se podíval na cenové nabídky ostatních dodavatelů tady v kalkulátoru a porovnal je s nabídkou od Vašeho současného dodavatele, tak bych se zaměřil na ty, kde je cena platná na rok 2020 nebo zkusit zadat v kalkulátoru "individuální cenová nabídka" a podívat se co by se tam našlo. Každopádně pokud se případná úspora nepohybuje alespoň v řádu tisíců korun, tak podle mne nemá moc smysl dodavatele měnit a je lepší se spíše podívat po nějaké zajímavější nabídce od stávajícího dodavatele.
Nějakou dobu už třeba nejsou špatné tarify, kde se cena odvíjí od cen na tzv. spotovém trhu - poslední dobou je začalo nabízet více dodavatelů nebo už tyto nabídky jsou několik let stálicemi - za všechny třeba tarif "Energie A++" od Bohemia Energy, případně roční "předskokan" této nabídky s názvem "Start++" Nabídka je na dobu neurčitou, takže se dá kdykoliv bez sankcí odejít, pokud byste nebyl spokojen s cenou.
Ale záleží na Vás, podívejte se na všechny nabídky, zvažte všechna zásadní "pro" a "proti" a uvidíte. Jisté vodítko by Vám možná mohl poskytnout odkaz na článek od p. Schindlera, kde píše o zajímavých nabídkách na rok 2020. https://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii/20119-vyhodne-nabidky-elektriny-a-plynu-2020

Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 19.01.2020 10:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Volně navážu jako řadový odběratel:
... Bohemia Energy byla hodně kritizována v minulosti v mnoha příspěvcích ... u MND jsem se dost spálil ... po sjednání smlouvy přes net chodí jen sms .. u mě cca 5 na které nelze odpovědět - posílá je automat ... a odpověd jsem dostal až na svůj druhý email ... Obě společnosti investují miliony do televizních reklam ..
Zítra budu kontaktovat EnergieČS - ("tarif" on-line je zajímavý) - zda je jejich ceník platný pro celý rok 2020 ... pokud se cena/paušál za měsíc, dva zvýší ... ono je jedno kdo co napíše ... vlastní zkušenost je jiný level .. :-((

Autor: Robin Lejsek
Datum: 19.01.2020 17:10 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pokud také mohu navázat jako řadový odběratel, tak o problémech z minulosti u Bohemia Energy vím, ale jsem u nich 3 roky a zatím bez problémů - přeplatky vracejí v termínu a zálohy nastavují tak, že jsem měl doposud přeplatek vždy. Jako plus vidím u nich to, že před časem zrušili podomní prodej i žárovky jako "dárek" a připojili se k "Deklaraci na ochranu spotřebitelů", takže nějakým vývojem k lepšímu asi společnost prochází. Konkrétně mám "Energii A++" na obě komodity a pro mne je to zatím vyhovující. Věc, která by možná v současnosti nemusela vyhovovat jsou jejich nabídky po telefonu skrze jejich společnost Bohemia Direct Marketing, ale představují se jménem a dá se to odmítnout nebo rovnou zavěsit, pokud to obtěžuje. Mně zatím nevolali - když jsem jejich klientem, tak snad budu mít klid.
S MND zkušenost nemám, jejich zákaznický servis byl dost ceněný, ale když čtu Váš příspěvek na tohle téma, tak to asi minimálně občas není tak skvělé. Cenově se mi v současnosti u elektřiny moc zajímavě nejeví (ceník je k dubnu 2019, takže tam je velký předpoklad zdražení, umocněný navíc tím, že MND byly už 2 roky po sobě ve ztrátě, která se za rok 2018 zvýšila cca na 240 milionů.
EnergieČS na elektřinu má celkem zajímavé nabídky, snad se jim podaří si je nadále udržet. Jde o banku (Česká Spořitelna, které je součástí nadnárodní společnosti Erste Group), takže finanční zázemí budou mít dobré.
Zda bude ceník pro tarif "On-line" platit pro celý rok 2020 v tuto chvíli těžko říci - pokud nebude na trhu s elektřinou nějaký větší problém, tak asi ano. Bude záležet také na distributorech elektřiny v tuzemsku - tedy především ČEZ a E.ON, zda přistoupí nebo nepřistoupí k nějakému většímu zdražení třeba za odběrná místa. Pokud ano, budou na to muset v příslušných distribučních územích nějakým způsobem reagovat i ostatní dodavatelé. Nezbývá než doufat, že ceny pro letošní rok vydrží.
Vlastní zkušenost s dodavateli mám u elektřiny třeba s ČEZ, který mne svými nabídkami moc nezaujal. Přeplatky na účet nevracel, převáděl je na následující rok, kde tak byla možnost jimi zaplatit jednu zálohu nebo její část. Zálohy na následující rok nastavoval trochu podivně, kdy to pak na konci roku při vyúčtování bylo jako na houpačce - jednou jsem měl přeplatek ve výši zhruba jedné zálohy, pak zase nedoplatek ve stejném rozsahu - a to byla spotřeba vcelku konstantní. Takže mne moc nemrzí, že jsem od nich odešel.
Plyn jsem měl u Innogy a s těmi jsem měl zákaznickou zkušenost docela dobrou, když bylo potřeba něco řešit, tak se to dobře vyřešilo nejčastěji skrze telefonát. Ceny byly pro mne tak nějak průměr, ale co jsem koukal v současnosti, tak to vzhledem k mé spotřebě také není nic moc zajímavého
Tak snad jsme tazatele o radu p. Lyku, svými postřehy moc neznechutili :-)

Datum: 19.01.2020 19:11 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
re - ČEZ

... dlouhodobě žádný problém a to jsem měl i plyn. 11 záloh a 12. měsíc je vyúčtování - u mě vždy "nedoplatek" ve výši 0,2 až 1,5x měsíční zálohy.
A přes eTarif, resp. web jsem si zálohy mohl i upravit.

Datum: 19.01.2020 22:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Moje zkušenost z ČEZ byla do konce roku 2016 - webovou kancelář jsem u nich ani u Innogy neměl (ani nevím zda jí v té době nebo v dřívějších letech měli), pouze jsem při vyúčtování zkontroloval spotřebu na měřidlech, tarif, který jsem měl ve smlouvě, (obojí vždy sedělo), zálohy na příští rok a samozřejmě, zda je přeplatek nebo nedoplatek.
Nyní webovou kancelář mám a tam si obvykle jednou měsíčně zjišťuji potřebné věci - zejména zda jsou zaplacené měsíční zálohy.
Co jsem se ale divil, že mi ani ČEZ ani Innogy za tu dobu co jsem u nich byl, nikdy nenabídli, zda bych u nich nechtěl mít oboje - elektřinu i plyn (nebo si na to alespoň nevzpomínám). Já jsem to do té doby nikdy nějak neřešil, protože nebylo proč. Přišla na to řeč, až když jsem u Innogy telefonicky nahlašoval stav plynoměru kvůli konečnému vyúčtování, kdy se na zákaznické lince ptali proč odcházím - tak jsem právě tohle uvedl jako jeden z důvodů. Docela je to zaujalo, tak kdo ví, zda jsem jim neposkytl důvod k zamyšlení.
Protože když ke mně tehdy přišel člověk, co nabízel tarify of Bohemky, tak jsme se chvíli bavili a on se mne zeptal, zda není škoda mít elektřinu i plyn u různých dodavatelů a že bych mohl mít oboje u jednoho. Tak jsme se nakonec na něčem domluvili - i proto, že se objevil někdo koho tahle věc zajímala a působil celkem normálně.
Říkám si, že kdyby to tehdy buď ČEZ nebo Innogy formou nějaké přílohy k papírovému vyúčtování udělali a oslovili mne s nabídkou i na druhou komoditu, tak bychom se asi na něčem domluvili a dotyčné návštěvě bych její nabídku nejspíš odmítl. Ale neudělali to, tak jsem nyní u někoho jiného.

Datum: 31.01.2020 06:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Trošku z historie .. co si pamatuji /bez záruky/:

- když Čez zaváděl eTarif tak byla slibována komunikace přes email a nízké měsíční paušály (10Kč/měsíc) = jednoduchost a úspora cca 640 Kč/rok. Nevýhoda - poplatek na kont. místě při osobní návštěvě (osobně jsem tam byl dříve .. ale katastrofa - změnu zálohy smluvní organizace na poprvé nezvládla a tak jsem tam byl celkem 3-4x ...).
Přes velmi přehledné web. rozhraní šlo objednat i plyn .. ale v cenících byla dobrá cena jen 1. rok, druhým rokem platil ceník B ...
Od 1.3.2020 bude paušál za EE u eTaribu 71,39 Kč/měsíčně včetně DPH (D02d).

- původní ceník za EE byl přejmenován na Komfort - papírové faktury a další běžné služby na kont. místech zdarma.

Datum: 05.02.2020 19:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Podle toho co píšete to na mne dělá dojem, že eTarif zafungoval spíše jako jakási vábnička na nové zákazníky a když jich byl dostatek, přistoupilo se k postupnému zdražování. Výhoda byla alespoň v tom, že byl nabízen na dobu neurčitou, takže se dalo snadno odejít, pokud člověk nebyl spokojen s cenou.
Teď máte už asi někoho jiného, snad bude Váš nový dodavatel mít lepší přístup a budete více spokojen.

Autor: Josef Chramosta
Datum: 23.01.2020 13:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131750
reakce na ...
Mám podobné zkušenosti jako pan Lejsek akorát já jsem se k nim dostal přes ten tarif Start++, kterým se pak dostanu k Energii A++. Dle mého je toto kombo aktuálně jedna z nejlepších variant na trhu, po svých zkušenostech vím, že je lepší se dívat i trochu dopředu a nebýt zaměřený jen na aktuální dobu a cenu. A to se mi právě u této kombinace líbí.

Datum: 05.02.2020 20:08 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
I podle mne to není špatná nabídka - ceny se zatím vyvíjení docela příznivě jak u elektřiny tak plynu a navíc za posledních pár týdnů také posílila koruna vůči Euru, což je rovněž plus, protože na spotovém trhu se v Eurech obchoduje. Snad to i nadále vydrží.
Velké plus vidím v tom, že nabídka je na dobu neurčitou (tedy bez závazku), což by podle mne u tohoto typu tarifů, kde se cena odvozuje od situace na trhu, mělo být. Ne všichni to tak mají - asi nejvíce se "Energii A++" přiblížila nabídka od společnosti Elimon s názvem "Svěží ceník", která je sice se závazkem na 12 měsíců, ale jinak je to rovněž velmi zajímavé. Viz odkaz https://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii/20063-elimon-jiz-take-nabizi-elektrinu-a-plyn-za-spotove-trhy
Pokud se budou ceny na spotovém trhu nadále příznivě vyvíjet, je pravděpodobné, že i další dodavatelé na to zareagují nějakými nabídkami.

Autor: Josef Chramosta
Datum: 07.02.2020 15:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131750
reakce na ...
Tak jasně, vzhledem k tomu, že to bude dost konkurenční tarif kvůli té ceně, tak bych se nedivil, kdyby se v reakci na to objevilo několik nových nabídek v podobném stylu. Bude zajímavé sledovat, jak s tím ostatní poperou. V tý smlouvě na neurčito jsem s vámi za jedno.

Autor: Jan Schindler
Datum: 17.01.2020 20:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131645
reakce na ...
Srovnejte si sám, místo výběru dodavatele zadejte"Individuální cenová nabídka", dosaďte ceny bez DPH (VT 1560, NT 1340, stálý plat 79). U Skautské energie sice cena je nejlepší, ale tato cena bude pouze do konce tohoto roku. V polovině roku budou mít vysoutěženou novou cenu, která bude asi vyšší, možná dobrá nabídka je od BEE Start++ a pak ceny podle spotového trhu, nebo si cenu zafixovat na tři roky u Lumiusu. U Energie CS se spíš čeká zvýšení ceny proudu pro svícení, protože ten dodavatel ještě ceny nezvyšoval, čeká se na to, co udělá ČEZ.

Autor: Mojmír Krug
Datum: 17.01.2020 11:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109007
reakce na ...
Zdravím dejte si Skautskou energii Neb Energie ČSpořitelna ceny viz na srovnávači TZB*info. Do konce roku 2020. Co bude další rok nikdo neví.

Datum: 17.01.2020 08:26 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Otázkou spíše je zda nový dodavatel nezvedne ceny např. od 1.4. ...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama