Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

rozblombování elektoměrového rozvaděče

Autor: David David
Datum: 20.01.2020 20:53
uživatel: 112733

Snad jsem zvolil správnou sekci na můj dotaz. V elektroměrovém rozvaděči mi přestalo fungovat relé, které se spíná při nízkém tarifu. V CEZ Online je možnost zažádat o rozblombování. Z popisu jsem pochopil, že po nahlášení to může jakýkoliv elektrikář rozblombovat ale co nechápu je upozornění na konci článku. Já mám ve smlouvě typ měření B.
https://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-zakazniky/nahlasit/odplombovani-elektromeru.html

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
David David21.01.2020 18:42
bob svaton21.01.2020 04:04
David David20.01.2020 22:28
David David20.01.2020 22:03
bob svaton20.01.2020 21:38

Datum: 20.01.2020 22:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Už blbnu ne LSN ale LSF a dočetl jsem se, že označení L v názvu hodnoty jističe 25A by mělo odpovídat charakteristice B.

Autor: bob svaton
Datum: 21.01.2020 04:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131702
reakce na ...
no tak mate FVE a čtyřkvadrantní el.mer. takze zazadat a prijedou ten zasah provest do dvou dnu. je to tam jasne napsano

Datum: 21.01.2020 18:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já jen nepochopil jaký je rozdíl, jestli to rozblombuje soused elektrikář nebo pracovník CEZu, když on stejně odjede a pak si zavolám o zablombování. Soused zas nechápe na co je tam to relé, když elektroměr zobrazjuje NT a VT. Předpokládám, že elektroměr sice umí rozlišovat časy NT a VT , ale pracovník distribuce to tenkrát zapojil přes relé, které tam zůstalo ještě z doby HDO.

Datum: 20.01.2020 22:03 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mám FVE a elektroměr Iltron SL7000. HDO od doby instalace tohoto elektroměru nemám. Relé je značky Eaton s manuálním tlačítkem takže jsem podle něj poznal že běží NT. Hlavní jistič je stařičký OEZ LSN L25A 10kA nedokážu určit jaká je to charakteristika ten bych případně také rád vyměnil, když už bude rozblombováno. Zkusil sem prvních pár kroků v žádosti o rozblombování a napsalo mi to že musí rozblombovat pracovník ČEZ Distribuce.

Autor: bob svaton
Datum: 20.01.2020 21:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131702
reakce na ...
nemate tam nahodou jistic char B? mereni A a B se pouziva pro predavaci stance. B by snad slo pouzit i tam kde se dodava z fotovoltaiky. nicmene klasicky odberatel nahlasuje a odplombovava. je mi divne ze mate stykac v RE, tam byva HDO a ten opravuje distribotor.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama