Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

kotvící patky na pergolu

Autor: Michal Novák
Datum: 24.01.2020 00:09
uživatel: 131757


Dobrý den, rád bych se zeptal jestli někdo nemá zkušenosti ohledně hloubky zapuštění kotvících patek do betonových pilířů. Zapustil jsem kotvící patky vet tvaru U s trnem 20 cm a sílou trnu 16mm do betonu, do hloubky 12 cm, na chemickou kotvu. Posléze jsem zjistil v jednom článku na internetu, že je lepší (respektive musí) trn zapustit 15 cm,z toho důvodu, že by se trn mohl ohnout. Podle technického listu kotvící patku U by měl trn vydržet 4-5 tun na ohyb. Patek na pergolu mám 9 tedy počtám nosnost až cca 45 tun s tím, že pergola ma rozměry 5x5m a na střechu, kde bude sklon 10° se bude dávat asfaltový šindel. Podle mě váha pergoly, když napadne sníh popřípadně se ještě opře vítr bude 4 tuny. Mimochodem patky v betonu drží dobře. A beton je třída B30.

Tedy chci se zeptat myslíte si, že je lepší to ještě radši fixovat nějakou armaturou nebo jiným kováním nebo tomu můžu věřit, že je to předimenzované k nějakému ohnutí trnu? Děkuji předem za odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Vladimír Buk
Datum: 16.02.2020 20:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131903
reakce na ...
Hodně povídání a málo srozumitelných technických informací. Postačí náčrtek a hned bude možné podat nějaký technický názor na Vaše úvahy nebo již provedenou záležitost.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama