Volba způsobu vytápění - rekonstrukce

Zdeněk Šulc @zdenek.sulc před 4 roky27.01.2020 21:36:00
Volba způsobu vytápění - rekonstrukce

Dobrý den,

chtěl bych vás poprosit o rady a názory na varianty způsobu vytápění v našem RD.

Dům je z přelomu 50./60. let, celopodsklepený, patrový, aktuálně nezateplený, vytápění pomocí elektrokotle (21kW) a litinových radiátorů.

Po rekonstrukci, kdy dojde ke kompletnímu zateplení a změnám dispozic vychází "měrná potřeba tepla na vytápění EA" na 32kWh/m2rok a jestli jsem spočetl správně tepelné ztráty, tak vycházejí na 5,5kW.

Tím, že se budou měnit dispozice, tak téměř polovina radiátorů bude přemístěna nebo zrušena, takže nejspíše bude potřeba vyměnit i rozvody...

Varianty, které mě napadají:
1) Zachování stávajícího elektrokotle + klimatizace (kterou stejně plánujeme instalovat) - zatím nemáme ověřeno, že tato varianta projde přes PENB, ale snad ano.
2) Tepelné čerpadlo vzduch-voda (na země-voda nemáme vhodný pozemek)
3) Plyn - komín máme, plyn je v ulici, tj. musela by se udělat přípojka
4) Přímotopy (ať už s akumulací nebo bez) + klimatizace - tato varianta mě napadla po zjištění, že by bylo potřeba udělat zásadní rekonstrukci i rozvodů...

Na tepelné čerpadlo by mohla být dotace v rámci NZÚ, kterou budeme stejně vyřizovat na zateplení.

Mockrát vám děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

14 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.