Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dodatečné dotěsnění oken

Autor: Zdeněk Hlavička
Datum: 03.02.2020 16:53
uživatel: 131679

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jakou mám možnost na doizolování oken. Po 4 letech bydlení v novostavbě jsme zjistili u některých oken jde každý rok cítit větší chlad. Našel jsem fotky instalace oken a bylo zjištěno že nebyli namontované těsnící folie na obou stranách. Když jsem si zapůjčil termokameru tak jsem se nestačil divit co jsem tam všechno našel. Jde vidět že není ani polystyrén pod venkovním parapetem. Teď zní otázka, když vybourám venkovní i vnitřní špalety, popřípadě dofoukám pěnu, půjdou nalepit folie bez demontáže oken? Nechci vytahovat na novém domě komplet okna, u některých by to ani nešlo.

Díky všem za případně rady ohledně řešení problémů.

Zdeněk

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Zdeněk Hlavička05.02.2020 18:33
Libor Kniezek05.02.2020 15:02

Datum: 05.02.2020 15:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Osobně bych zkusil ty špalety osekat u 1 okna jen z jedné strany, výběr by závisel od toho zda je fasáda dokončená resp. jak používám daný pokoj a jestli se jedná o okna dřevěná (tam bude vhodné dát difuzně uzavřenou pásku zevnitř) nebo plastová, vyčistil spáru, nalepil pásku na okno(to by mělo jít), zafoukal pěnou, dolepil pásku a opravil špaletu.
Mám doma většinu oken bez pásky, 2 okna s oboustrannými páskami a 1 s jednostrannou. Ani ta bez pásky nepociťuji ve styku rám/zdivo jako netěsná, kamerou jsem to ale nekontroloval. Za mě je páska dobrá věc, ale pokud je spára dobře zafoukaná tak by mně její dodatečná instalace nestála za bourání špalet.

Autor: Zdeněk Hlavička
Datum: 05.02.2020 18:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131679
reakce na ...
Na fotkach z kamery jde dobře vidět že největší problém je od spodního rámu okna kde je venkovní parapet, co jsem tak dohledával tak u něj bude asi největší problém a to že nemá pod sebou polystyrén, je možné že se pěna někdo odloupla a fasáda je hotová už 2 rok takže bourat fasádu se mi také 2x nechce ale nechci si zase zadělat na nějaké plísně když tam je takový skok.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama