Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Prasklá a propadlá podlaha

Autor: David Čejka
Datum: 04.02.2020 08:02
uživatel: 131848


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5
Dobrý den,

s manželkou jsme koupili před 2 měsíci 15 let starý RD a rozhodli se rekonstruovat kuchyň a obývací pokoj. Po sundání kuchyně jsem si všimly 2 prasklých rohů v šírce cca 3mm a hlavně po sundání podlah (tu jsme chtěli rekonstruovat z důvodu, že byla křivá a původní majitelé tvrdili, že je jen špatně vyrovnaná) jsme zjistili, že podlaha je na spoustu místech prásklá a propadlá. Nejspíše se jedná o použití nekvalitního materiálu (měkký polystyren a špatný beton, plus není použita žádná izolace mezi stěnou a podlahou, takže podlaha nemá prostor, aby mohla pracovat).

Původní majitelé zatím vypadají, že s nimi ohledně toho bude řeč, ale otázka je, zda jim to vydrží. Původní majitel navrhuje, vybourat pouze poškozenou část a znovu jí vylít (což se mi zdá jako holý nesmysl, protože to neřeší podstatu věci)

Zajímá mě, co se s tím dá dělat (peníze na to máme, takže nemusíme čekat, zda nám to zaplatí atd, ale jde spíše o čas, protože podlaha pak bude muset minimálně měsíc tvrdnout a s malým dítětem a bez kuchyně to není zrovna sranda)

Vybourat a udělat komplet nově a doufat, že není nic se základovou deskou? Odkrýt podlahu í v ostatních dolních pokojích a zjistit, zda je to také tak hrozné? Budu rád za všechny nápady a připomínky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 04.02.2020 09:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Musí to posoudit statik na místě, protože na první pohled není jasné zda sedla podlaha (nebo se prostředkem vyboulila) nebo příčky postavené na "neurčité desce" bez základových pásů časem klesly. Už nikdo nedohledá a nezjistí, že podklad podlahy - beton nebyl položen na ještě organický materiál (rovněž tak základové pásy), který už uhnil nebo postrádal zhutnění. Tyto poruchy se občas po 15-ti letech objeví a neklamním důkazem je, že příčky mají vodorovnou trhlinu pod stropem nebo ve zdivu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama