Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Jakou nádrž na dešťovou vodu?

Autor: Pepíno Konrád
Datum: 04.02.2020 10:40
uživatel: 118555


Jaká by byla nejvhodnější nádrž na dešťovou vodu z pohledu životnosti?
Jedalo by se, dejme tomu, o objem okolo 12m3.
Plastová - cena dle použitého materiálu, konstrukce a technologie výroby se pohybuje od cca 30-50 000Kč. Za 50 000Kč, to už jsou většinou dvě spojené perforované, monoliticky odlévané a zřejmě hodně kvalitní nádže.
Betonové - taktéž cena dle konstrukce a technologie výroby, cena cca od 28-35 000Kč. Tady ale nevím, jak to vyřešit s tím, aby se voda nedostávala přes beton ven, ale také hlavně dovnitř.
Vlastní výroba - zde nemám přesný propočet, pouze můj hrubý odhad je minimálně cca 55 000Kč. Uvažuji o tomto materiálu - šalovky 30cm, beton na vylití šalovek a dna, roxory, PZ desky na zakrytí, no a bagr. A ještě nějaká ochrana, aby se voda neztrácela. Když bude v nádrži voda určená na zalévání, potom nevím, co použít za vhodnou hydroizolaci, aby se voda neztrácela. A další věc je ta, že pokud dám nějakou hydroizolaci zevnitř, tak jí zase může odtrhnout případná voda, tlačící se dovnitř nádrže, takže nevím, jak bych měl tento typ nádrže správně konstrukčně vyřešit. Navíc, tento typ nádrže mi přijde docela složitý na výrobu.
Nicméně, pokud tento aspekt pominu, a vezmu v úvahu, že to udělám jen jednou, a pak nádrž už jen užívám.
Jenom prostě nevím správný postup prací ohledně té oboustranné hydroizolace.
Dělal jste někdo nádrž takto svépomocí? Vyplatí se to?
Případně prosím vaše názory na ty tři typy nádrží, co týče životnosti.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama