Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Krbová vložka nehřeje

Autor: Julie Baďurová
Datum: 04.02.2020 21:30
uživatel: 131855

Dobrý den, můžete mi poradit, co je u nás za problém, když krbová vložka Romotop Impression 71 nesálá teplo do místnosti? Regulovatelný výkon 5-13 kW. Dům máme 170m2. Krb nevytopí ani místnost, ve které je umístěn. Krbař má zakázky mimo republiku a neumíme ho k nám dostat. Když jsme krb vybírali, tak jsme se báli, ať nemáme dům přetopený, ale sedět u zapaleného krbu pod dekou, to nás teda překvapilo. Můžeme si pomoct sami? Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 05.02.2020 09:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100322
reakce na ...
Zdravím .
Vcelku jste dodala dost málo informací . Vložku jsem našel , ale je jich vícero typu .
https://www.romotop.cz/krbove-vlozky/impression/rohove-s-vysuvnymi-dvirky-a-delenym-sklem
https://www.romotop.cz/krbove-vlozky/impression/rohove-s-oteviranim-dvirek-do-strany-a-delenym-sklem
Sice jsem už četl pár recenzí , kdy lidé vyrubali vložku , a daly obyčejné litináky a mají poloviční spotřebu paliva a podstatně víc tepla, ale kdoví co to bylo a jak byla vložka zazděna. Toto je značkový výrobce a dělal vám to podle vaších slov profik .
Co mě dost dorazilo byly rozměry topeniště - 60cm šíře , 50cm výška a necelých 30cm hloubka . Výrobce pak v návodu píše 20až 30cm polénka (to je jak do peter) co hodinu přikládat , jinak za nic neručí . Topeniště má tedy dost nevhodný tvar na topení a výrobce určuje tak omezující pravidlo . Tedy je tak řečeno že to bude okrasné topidlo - táborák za sklem co se moc asi nedá regulovat (topit s ním).
Takže začnu tím nejjednoduším . Kolik spálíte paliva ? Měla by jste spálit třeba za 4h asi 12 až 15kg paliva .
Ještě mě napadlo jak máte zapojené CPV ? Zda není třeba vysunutá trubka a chladný vzduch jde do obestavby , kterou ochlazuje . Vy pak máte pocit malého tepla a otevřete vzduch co to dá . Pak to topí s obrovským přebytkem vzduchu , který se ani neučastní spalování a jen vylétne komínem.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama