Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ležatá kanalizace

Autor: Petr Maleňák
Datum: 04.02.2020 23:05
uživatel: 130926


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6 obrázek č. 7
Dobrý den,
obracím se na vás s dotazem ohledně správného použití odpadního potrubí.
V projektu bylo navrženo a firmou pak následně realizováno v určitých místech pod deskou HT potrubí. Mám ale obavy, po diskusi s odborníky, zda tento postup byl správný a dle norem provedený.
V příloze posílám nákres kanalizace z projektu a také foto z realizace. Doplním, že trubky (hrdla) nebyly při prostupu základovou deskou oddilatovány, pouze v úrovní kameniva bylo oblepeno mirelonem.
Myslíte si, že hrozí v budoucnu nějaké nebezpečí při sedání stavby? Mám tento problém nějak řešit? A popřípadě jak? Znepokojuje mne tenké HT potrubí pod deskou a neodilatování...
Jedná se o přízemní dům s pevným stropem, bude postaven v písečném podloží, dle statika je únost velmi dobrá.
Trubky jsou dokonale obsypany pískem a podklad nad nimi je lehce hutněn, tlaková zkouška vzduchem před zalitím desky dopadla dobře. Nyní je realizována pouze základová deska- na jaro pokračujeme a tak si říkám zda mám obsekat hrdla aby dilatovala.

Budu moc rád za váš názor a radu.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Petr Maleňák

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama