Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Technická místnost

Autor: Filip Habart
Datum: 07.02.2020 01:33
uživatel: 131874

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6 obrázek č. 7 obrázek č. 8 obrázek č. 9
Dobrý den,
Píši Vám s prosbou o Váš názor na vytvoření technické místnosti pod mým domem.
Technickou místnost (do které dam bojlery atd...) mám v plánu vykopat, udělat v ní základní desku a zase vše podepřít.
V obrázcích moje upravená dokumentace jak bych si to představoval. (zeleně ve schematech) Udelal jsem už 4 verze co mě napadli. Ta 4tá je kvůli obávám podkopání základů.
Děkuji předem za jakýkoliv Váš názor, jiný návrh nebo cokoliv čím můžete pomoci a poradit jak postupovat.

S pozdravem
Filip Habart

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Filip Habart07.02.2020 13:19
Jozef Homola07.02.2020 13:04
Filip Habart07.02.2020 12:39
Jozef Homola07.02.2020 07:00

Datum: 07.02.2020 12:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za názor. Myslíte že i verze 4 by byla problém. ? Je to prohlubeň co nezasahuje pod základy o rozměru cca 2x2 metry. (V prohlubni bych udělal základovou desku 10cm co by spojila základy k sobě )

Autor: Jozef Homola
Datum: 07.02.2020 13:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Verze 4 by problém ani nemusl být.
Například tam může být dutina (ačkoliv by neměla být), protože se nedosypala hutněná zemina a nedával litý beton ale stropní panely.
V bloku ve kterém jsem bydlel se to muselo všechno otevřít (celkem 3 sklepní mísnosti), protože se tam líhli hejna komárů i na Vánoce v lagunách vody (z jedné stupačky netěsná kanalizace, která to přikrmovala).

Autor: Filip Habart
Datum: 07.02.2020 13:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Viděl jsem že když se dodělávají základy tam se základ z části podkope (třeba z 1/3) a podleje se betonem. Potřebuju pod ty schody dát minimálně bojlery ale když to podkopu pouze na spodek základu tak je to úplně minimum pro instalaci bojleru. Byl bych radši kdybych si tam udělal alespoň 10cm rezervu. (Podkopad základ o 10 cm a základovou desku udělat až tam)

Autor: Jozef Homola
Datum: 07.02.2020 07:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Pochybuji, že to nějaký statik znalý mechaniky zemin schválí. Tam se může něco dát do pohybu a bude zle. Taktéž to může zaplavit voda.
Pokud vím, tak při takovýchto háklivých operacích se vrtají postupně po obvodu výkopu (co 1 m) díry do kterých se vsouvá armování a pumpuje beton a až je to vytvrzeno, tak se kope jáma. V podstatě se jedná o betonovou pilotáž.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama