Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Parozábrana vnitřní stěna dřevostavby

Autor: Vojtěch Novák
Datum: 07.02.2020 08:38
uživatel: 131875


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den,
prosím o radu ohledně provedení parozábrany mezi vnitřní stěnou a stropem u dřevostavby RD typu bungalov. Je nutné přetahnout parozábranu přes horní pás vnitřní stěny a napojit ji na parozábranu v místnostech, když se nad stěnou nachází nevytápěná a odvětrávaná půda. Stěna je z KVH hranolů opláštěna SDK deskami. Tzn. udělat parozábranu celoplošně?
Předem děkuji za informace

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 07.02.2020 11:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, z hlediska parotěsnosti je vždy lepší nejdříve udělat celoplošně strop s parozábranou a pak až příčky a v každé místnosti podhled. Ty příčky z KVH hranolů budou asi vyplněny nějakým minerálem předpokládám. Ono bude dost záležet na tom, zda by parozábrana v místnostech byla v rovině už se nějakým vodorovným dřevěným hranolem příčky nebo ještě s minerálem, v případě, že už se dřevem a půda by nebyla pochozí a odvětraná, pak by se to teoreticky bez parozábrany nad příčkami mohlo obejít. Je to na vás, jak to uděláte.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama