Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vyrovnání podlahy po parketách – praskání stěrky

Autor: Tomáš Novák
Datum: 08.02.2020 22:09
uživatel: 131885


Zdravím,
Potřebuju poradit jak nyní úspěšně vyrovnat podlahu po sundání starých parket. Po odstranění zůstal na betonu pod parketami asfalt, kterým byly původní parkety nalepené. Vystouplý asfalt, který byl ve spárách mezi parketami, jsem odsekal a na betonu zůstala jen tenká vrstva, která je rozpatlaná po celé ploše podlahy.
Při prvním pokusu jsem postupoval podle doporučení prodejce ze stavebnin. Po odstranění nečistot a prachu jsem celou podlahu natřel adhezním můstkem Fortesil (naředěno dle návodu do 10%). Stěrku (samonivelační stěrka NIVELA 060) jsem rozmíchal, vylil, srovnal a projel ježkem. Stěrka vyschla a vše vypadalo ok. Ale cca po týdnu od úplného vyschnutí začala stěrka na několika místech praskat (aniž bych po ní chodil). Objevily se tenké vlasové prasklinky a po nášlapu bylo jasné, že stěrka na podkladu nedrží. Takže teď to celé odsekávám zpět na původní stav. Na některých místech se odlupují velké kusy stěrky cca 10x10cm. Jinde drží jak šílená a musím to odsekávat majzlíkem.
Neví někdo, kde se stala chyba? Postupoval jsem přesně podle návodu jak s adhezním, můstkem tak s nivelačkou a dodržel jsem i podmínky vysychání.
Prostě nechápu, kde se stala chyba, že to po týdnu od vytvrzení na několika místech popraskalo a odlítlo od podkladu.
Jinak podrobnosti: pokoj v bytě 4,2 x 3 m, druhé patro ze tří (nad i pod jsou další byty).
Jinak přidávám odkazy na obrázky, které jsem našel na jiných fórech. Přesně takhle to vypadá i v mém případě…
https://www.poradte.cz/picture/2011/448870.jpg
https://www.autohificlub.cz/forumimages/2011_08_23_11_57_218554.jpg

Děkuju všem za radu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama