Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Funkčnost FVE

Autor: Jan Kubíček
Datum: 10.02.2020 13:32
uživatel: 131893

Dobry den. Chtěl bych se prosim zeptat, zda někdo neznáte firmu v Brně či okolí (nebo i jednotlivce, kteří se v oblasti FVE orientují), která by byla schopna zkontrolovat funkčnost elektrárny, správné zapojení atd. Mám nemalé problémy s FVE, resp. mám pocit, vzhledem ke spotřebě, jako bych FVE ani neměl. Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Kubíček11.02.2020 08:50
Zdeněk Kaluža11.02.2020 08:31
Jan Kubíček11.02.2020 07:37
Zdeněk Kaluža11.02.2020 00:46
Martin Kotelník10.02.2020 23:18
Jan Kubíček10.02.2020 20:03
Jan Kubíček10.02.2020 20:01
Martin Kotelník10.02.2020 14:55

Datum: 11.02.2020 00:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131753
reakce na ...
Dobrý den,

Jaké máte další specifikace není to střídač goodwe?
Co to bylo za firmu?
Mám podobny problém a nechci zde dělat chytrého

Dle chyb testu :CT pravděpodobně to je komunikace se smartmetrem (krabička co měří tok ze a do sítě)
Je buď špatně namontován...( Na špatném místě) musí být co nejblíže za elektroměrem, nebo jsou obrácený měřící kroužky vedoucí že smartmeteru K-L , nebo může být špatně připojeni na fázích ...(dostal jsem radu doporučuji odpojit u elektroměru (nahlásit odplombovani) a vždy po fází odzkoušet..
Zapojit prví ... změřit smartneter na daném výstupu a změřit v místě připojení daného vodičei u střídače...všechny musí být připojeny na stejném vstupu dané fáze....takto provést všechny fáze
...mě toto také čeká ale musím počkat na elektrikáře...mám přetok do sítě ačkoliv je tento nastaven na nulu.. dle podpory od Goodwe to vypadá že fáze jsou přehozený ačkoliv test CT dopadl OK..
A jak říkáte vy také my elektrárna zatim moc nepomohla... především díky tomu že nevyrovnáva standby spotřebu ze sítě .... střídač to asi vyhodnotí dobře, že je spotřeba a pošle z baterie do fáze, ale kvůli chybě zapojení smartmeteru do jiné než je potřeba... takže mám přetok a zároveň kupují že sítě...
... schválně by mě zajímal váš dodavatel... díky

Datum: 11.02.2020 07:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, jde o střídač goodwe a firmu bc engineering s.r.o. Nikomu tuto společnost nedoporučuji!Absolutně neprofesionální jednání a přístup!O službách ani nemluvím.

Autor: Zdeněk Kaluža
Datum: 11.02.2020 08:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131753
reakce na ...
Dobrý den, myslel jsem si to ...pokud Vám to zapojoval pan elektrikář Š.... tak se nedivím.
Mám od nich také elektrárnu problém od instalace panelů až po zapojení...

Dali mě panely do série po 5 kusech přitom tyto je možné zapojit až od 7kusu
To sem si musel zajistit tady na tzbinfo sám od znalců :)) za což jim děkuji..
Toto mě budou předělávat.....na stejnou stranu střechy...

Teď mám objednaného už za své jiného elektrikáře kterého chci poprosit o tu kontrolu připojení fází...

Mám. Za to že máte stejnou kombinaci
Pylontech baterie.. střídač 10tku? Panely canadian solar 4.5 kwp.

Pošlete e-mail budu rád v kontaktu... díky

Datum: 11.02.2020 08:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobry den. Ano přesně tak. Elektrikář stejný, kombinace také. Takže předpokládám, že zapojení bude provedeno špatně. A proto také platím takové faktury, který by za podmínek, jaké letošní zima poskytuje, měly být značně nižší.

Můj mail je (také velmi rád budu v kontaktu, tento problém potřebuji co nejdříve vyřešit, stejně jako vy).

Autor: Martin Kotelník
Datum: 10.02.2020 14:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130359
reakce na ...
A nemáte vzdálený přístup? že bych se podíval z dálky?

Datum: 10.02.2020 20:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Firma mi nebyla schopna ani připojit zařízení k wifi. To se mi teď nějakým způsobem podařilo. Ale vzdálený přístup nevím, jak funguje nebi zda je možný. Každopádně na mobilu mi ukázala diagnostika tyto chyby.

Datum: 10.02.2020 20:03 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
battery does not discharge: Self Use load light load power is too low, failed to reach the battery discharge conditions

other problems: SOC Delta overrange 

Please check the battery capacity setting and charge voltage setting

CT is wrongly assembled, may caused by wrong position, wrong direction or snap joint is loose

Autor: Martin Kotelník
Datum: 10.02.2020 23:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130359
reakce na ...
hmmm, co teď? jedna ze základních charakteristik FVE, která je předřazena před jakékoliv návratnosti a bla bla bla, je aby to mělo wi-fi a šlo se tím chlubit v hospodě. Jinak je to poloviční sranda......

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama