Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Prochlazovaní akumulační nádrže

Autor: Miroslav Nývlt
Datum: 11.02.2020 00:37
uživatel: 131898

Dobrý den.
Mám zapojenou akumulační nádrž dvouobově ke kotli atmos při zatopení se aku začne odshora ohřívat až sepne čerpadlo do topení a začne ohřívat dům. Když neběží čerpadlo které je zapojeno do okruhu s bojlerem je vše ok. Když se ale musí ohřát i voda v bojleru sepne čerpadlo které je nastaveno na výkon 1 (na čerpadle u kotle je 3) a začne se odebírat část vody od kotle a část z Aku takže teplá voda jde dolů do nádrže a ta se promíchá a ochladí prosím o radu jak tomuto zabránit. Díky
Ještě doplním že zapojení je podle návodu od firmy atmos a že čerpadla jsou obě stejná

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Miroslav Nývlt16.02.2020 12:17
Jaroslav Dítě11.02.2020 20:40
Miroslav Nývlt11.02.2020 19:34
Jaroslav Dítě11.02.2020 19:09
Pavel Wolf11.02.2020 06:31

Datum: 16.02.2020 12:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak jsem předělal zpátečku od bojleru do druhého nejvyššího nátrubku a nyní jsem spokojen, protože teplo do bojleru se bere i vrací do vrchní části a dole zůstává studená a je vidět jak se voda vrstvy a už se nepromíchává takže všem díky.

Autor: Miroslav Nývlt
Datum: 11.02.2020 19:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Čerpadla jsou obě stejná výrobce wilo se třemi rychlostmi na kotli je nastavená nejvyšší a na bojleru nejnižší ale přesto i když je voda do topení zastavena tak se to míchá. Zkoušel jsem i prohození čerpadel. Přivřeni ventilu se mně moc nezdá protože čerpadlo bude muset zbytečně tlačit proti odporu.

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 11.02.2020 20:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Jak zde již někdo radil. Prozatím přiškrtit průtok. Pokud však ohříváte vodu na 60°C, tak při dohřívání vody v bojleru se vám bude stejně vracet voda o teplotě mezi 60 a 70°C. Proto je nejvhodnější řešení tuto vodu vracet aspoň do prostředka nádrže. Do topení se stejně většinou teplejší voda neposílá a tak může být využita dvakrát. jednou se zchladí na těch 60+ a podruhé se ochladí v topení.

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 11.02.2020 19:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Toto se dá řešit jedině radikálním zásahem a to je, že zpátečku z ohřevu bojleru napojíte do nejbližšího nátrubku na AN pod napojením odběru z AN. Ještě lepší je propojení více nátrubků potrubím. zpátečka pak natéká především do míst kde je stejná teplota v nádrži jako je teplota zpátečky. Propojovací potrubí by mělo mít vetší průměr, než je potrubí zpátečky od bojleru.

Autor: Pavel Wolf
Datum: 11.02.2020 06:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Co používáte za čerpadla typ? Dobré by bylo sem dát odkaz na zapojení, nebo foto. Možná že by šlo připojit bojler jen samotíží, nebo musíte okruh bojleru omezit ventilem. Bez schématu nejde moc poradit.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama