Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Čím vytápět

Autor: Jaroslava Havlová
Datum: 11.02.2020 16:47
uživatel: 131902


Dobrý den,poradí mi prosím někdo,na koho se mohu obrátit ???
Stavíme nový penzion na okrese BO. Poradil by někdo nezávislý,jaké topné medium zvolit v poměru cena,výkon,návratnost ??? Dům by měl být v nízkoenergetickém standardu.
Jsme na vesnici a neměli bychom problém ani se dřevem.Nejsme nijak finančně limitovaní,pouze musíme vyloučit plyn,který na pozemku není. Děkuji za jakoukoli radu. Tel. 603 840 121

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Dětřich Danek
Datum: 15.02.2020 19:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121185
reakce na ...
Čím vytápět je sázka do loterie. Především by dům neměl být nízkoenergetický, ale pasivní. Tím snížíte množství nutné energie, navíc budete toit ménfě dní v roce. Pamatujte, že příštích 10-15 let to nebude se dřevem valné. Uhlí se snaží ekologové zrušit. Takže asi jedině tepelné čerpadlo. Pokud máte množnost, zvažte vodorovné uložení do 2-2,5 m hluboko. V případě vrtu si dejte pozor na velký průměr vrtu, a následné jeho utěsnění bentonitem - ne že vysypou jedno kolečko, tím se to ucpe nahoře a dole nebude nic. V případě více vrtů do hloubky 20 až 50 m platí to samé, ale měly by být ve vzdálenosti alespoň 6 m. V létě je můžete použít na chlazení.
Stavbu zastavte, protože způsob vytápfění a vedení tepla musí být v projektu, navíc je nutno spočítat ztráty. Nechte si naprojektovat i zásobní nádobu (pokud budete mít podlahové topení), aby na jaře a na podzim pracoval zdroj naplno, vytopil dům a ohřál nádobu a potom byl klid.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama