Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nahození stropu

Autor: Martin Hladký
Datum: 12.02.2020 14:24
uživatel: 131843

Dobrý den,

mám RD s klasickým stropem - trámy, prkna, rákos. Stará omítka měla již svá léta. Chtěl bych rákos sundat, nahradit rabicovým pletivem, které bych přivrutil. Jako distanci mezi pletivem a prknem bych dal podložku a podložku také pod hlavičku. Poté nahodit maltou a naštukovat.

Mám dotaz, je to blbost nahazovat strop s využitím rabicového pletiva? Nechci totiž SDK podhled.

Děkuji za informace.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček12.02.2020 18:48
Jozef Homola12.02.2020 16:10
Mirek Svejda12.02.2020 15:35

Datum: 12.02.2020 16:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
https://stavba.hyperinzerce.cz/ostatni-obklady/inzerat/14483808-rabicka-pletivo-s-keramickou-vyplni-poskozeny-balik--nabidka-praha-6/

Kdysi se používal tento typ rabicového pletiva s meramickými "peckami" a na to dal nějaký špric a nahazovalo se to velmi dobře. Obvykle se do malty na strop přidává sádra aby to při práci méně opadávalo..

Autor: Mirek Svejda
Datum: 12.02.2020 15:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
To si budete nahazovat sám ? Pokud ano, tak Vás předem lituji. Pokud budete shánět zedníka, tak Vás taky lituji. Není to zrovna jednoduchá a tím i levná záležitost. Podle mě je blbost neudělat SDK strop.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 12.02.2020 18:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, též mi jednoznačně lépe vychází SDK podhled, který bude levnější, rychlejší, rovný a podstatně lépe vypadat. Dále umožňuje pro různé účely vytvoření instalační mezery, a lze třeba strop i případně zateplit nebo vyřešit akustiku atd. Jediné, kdy bych to dokázal pochopit, kdyby bylo potřeba z nějakého důvodu zachovat původní ráz toho stropu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama