Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Sledování odběru el. celého RD - jednotlivé fáze

Autor: Jiří Kamaryt
Datum: 12.02.2020 17:46
uživatel: 130973

Zdravím,

hledám zařízení které umí měřit jednotlivé fáze, online, nepřetržitě, ideálně s nějakým logem (mqtt by bylo nejlepší) cílem je:

1, zjistit klidovou spotřebu

2, zatížení fází jednotlivých fází

3, celkový přehled a možné úspory

zatím jsem našel https://www.i4wifi.cz/cs/2111…vladac-tinycontrol-lan-mod-3f což by zřejmě vše splňovalo, pokud někdo má byl bych rád za recenzi, ale rád si nechám poradit jaké by mohli být další alternativy...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Mirek Svejda18.04.2020 10:49
Vladimír Dvořák17.04.2020 12:22

Datum: 18.04.2020 10:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Dělal nebo spíše dělám něco podobného. Elektroměr mám jen pulsní. Základní funkcí je regulace topení a samozřejmě i logování dat. Trochu mě připadá, že jdete s kanónem na vrabce. Já používám destičky s procesorem ESP32. Cenově jsou srovnatelné jako ESP8266, ale jsou výkonnější. Ty komunikují prostřednictvím WIFI. Mezi sebou protokolem ESPNow. Ovládání z mobilu pomocí Blynk. Komunikace s PC pomocí vebové stránky a zalogovaná data stahuji pomocí telnetu. Pro zobrazení dat a případné dopočítávaní dalších vazeb používam excel.

Autor: Vladimír Dvořák
Datum: 17.04.2020 12:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117520
reakce na ...
Právě experimentuju s elektroměrem Eastron sdm630 Modbus (cca 70USD z aliexpress).
K tomu po 2 drátech převodník a esp8266. Zatím jsem to rozběhal pouze s fw Tasmota (https://www.michael-heck.net/index.php/haussteuerung/sdm-630-mit-tasmota-auslesen). Plán je z esp8266 po wifi do raspberry a tam ukládat do Influxdb a zobrazovat v Grafana. Jen velmi ztuha se prokousávám sw stránkou věci. Pokud jste zdatnější, budu vděčny za radu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama