Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Příjezdová cesta

Autor: Vladimír Jalč
Datum: 15.02.2020 18:38
uživatel: 131931


Zdravím, potřeboval bych poradit. Koupily jsme se ženou dům, který je na samotě. K domu vede obecní lesní úzká cesta v délce cca 300m.Z jedné strany cesty je strmý svah směrem nahoru a z druhé strany zase prudký svah dolů, po celé délce této cesty. To znamená že se nedá z cesty vyhnout případnému protijedoucímu autu. Cesta je i do trochu do kopce a je do oblouku, tzn. Není vidět na oba konce cesty. Problém je v tom, že prodávající nám oznámily, že se tu okolo domu už nebude stavět jiná stavba. Ptal jsem se i na obci přímo se starostou. Ten mi řekl taky že nic okolo nebude. Tak jsme dům koupily. A pak jsme z jistých zdrojů zjistily že nakonec se plánuje stavba domu hned vedle nás. Starosta mi najednou tu stavbu potvrdil, což jsem nechápal, že to neřekl hned. Čeká se právě na nový územní plán, ve kterém by se měl pozemek vedle nás stát stavební. Starostovi jsem říkal že tam najednou budeme mít problém dojet domů, že v půly cesty potkám druhé auto v protisměru, a jeden z nás bude muset couvat třeba i 150m.A to si neumím představit že budeme mít třeba i přívěsy za autem. Starosta mi řekl, že se nám to nikdy nestane. Že se s cestou nic dělat nebude. Na koho se můžu obrátit aby s cestou obec něco udělala. Třeba ji nějak rozšířila, aspoň na pár místech, nějaké vyhybky. Děkuji moc za nějakou odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama