Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Jímka odpadních vod - žumpa

Autor: Martin Lapšanský
Datum: 17.02.2020 16:11
uživatel: 131943


Dobrý den,
dnes jsem byl na stavebním úřadu ohledně plánovaného umístění železobetonové žumpy. Na MMR jsem si stáhl příslušný formulář "Žádost o územní souhlas". Od stavebního úřadu jsem chtěl jen vědět zda mám formálně správně situační schéma s podpisem sousedních parcel. Odpověď stavebního úřadu mi trochu překvapila. Jelikož je jímka dále než 2m od hranice pozemku tak souhlas nechtějí, ale naopak po mně chtějí: Vyjádření o existenci inženýrských sítí, vyjádření životního prostředí, sám si mám vyhledat studny v okolí a vyznačit je v celkové situaci s vyznačením ochranného pásma a v neposlední řadě také smlouvu o vyvážení. Otázka je tedy nasnadě, je to oprávněný požadavek a co dělat pokud ne a přesto to po mně budou chtít? Jsem sice laik, ale všude jsem se dočetl, že je zapotřebí pouze souhlas vlastníků okolních parcel, celkový situační plán a doklady od výrobce žumpy. Mohl bych poprosit někoho o kompetentní vyjádření. Děkuji moc Martin

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama