Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kamenný chodník

Autor: Pavel Beránek
Datum: 17.02.2020 17:00
uživatel: 128396

Dobrý den,

hodlám kolem baráku a v dalších plochách vytvořit kamenný chodník (pouze pochocí) z kamene kvarcit 1,5-2,5 cm tloušťky. Bohužel jsem na internetu našel mnoho názorů, jak jej realizovat. Některé doporučují lepit pouze na udusaný štěrk, někteří doporučuji lepit přímo do betonu, někteří doporučuji vytvořit betonovou desku s armování a teprve na ní lepit kameny lepidlem k tomu určeném. Takže nakonec nevím nic :-)

Je zde někdo fundovaný, kdo mi poradí, jaký postup zvolit, jaké přesné materiály (lepidla, spárovačky atd.) nakoupit, aby chodník vydržel a spáry nepopraskaly po prvních větších mrazech? Moc Vám děkuji za odpovědi.

Hezký den.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 17.02.2020 17:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Doporučuji "zatlouci" gumovým kladivem do potěrového zavadlého betonu a vyspárovat. Drží v tom i mastná břidlice. Má to za sebou 20 let a v pohodě. Lepené dlaždice na terase po 15-ti letech jsem musel vyhodit, obrousit beton a dát pryžový recyklát - čtverce. Viz foto.

Poznámka:

U chodníků je dobré nejprve vybudovat obrubu a až pak navést asi tak 8 až 12 cm potěráku a podélne uložit dva ocelové pruty cca 8 mm. Vyspárovat hned v ten den. Dodržovat dilatační spáry co 3 m a ty pak vyplnit tmelem nebo asfaltem. Můžou se spáry udělat i kotoučem dodatečně.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama