Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Izolace podlahy

Autor: Josef Roučka
Datum: 19.02.2020 17:50
uživatel: 124051


Dobry den, tak jsem zpět s problémém ve vedlejší místnosti. Rekapitulace: Dům 70let starý, obkopaný po základy, nopovka, odvodnění, všechno jak má být. Teďkom jsem dodělal injektáž zdiva krémem. No a začal jsem řešit předělaní topení, které potřebuju někde vést podlahou. Takže začnu rozbíjet podlahu a snažím se nezničit izolací pod ní. No nicméně jen se toho asvaltového pásu, nebo co to je dotknu, hned se to zlomí. Takže tam kde jsem začal, mám díru v izolaci a ten zasyp pod tím je úplně mokrý.
Otázka zní, vyschne to když jsem už udělal všechny tyhle ukony? Třebas za rok to pod tim domem vyschne?
Druha otázka zní. Jak spravit tu díru? Dál bych asi rozbijel podlahu, abych se nedostal až k izolaci. Ale napadá mě, neni jenom otázka času než se ta izolace rozpadne na prach?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Mirek Svejda20.02.2020 18:36
Josef Roučka20.02.2020 17:02

Příspěvky
Autor: Josef Roučka
Datum: 20.02.2020 17:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124051
reakce na ...
Nikdo nic?

Autor: Mirek Svejda
Datum: 20.02.2020 18:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Možná to vyschne a nebudete mít problémy se vzklínající vlhkostí. Osobně tomu nevěřím a neriskoval bych to. Je potřeba vymlátit všechno, navozit a zhutnit štěrk, na to vrstvu vyrovnávacího betonu, hydroizolaci, tepelnou izolaci, separační folii a roznášecí betonovou desku s finální krytinou. Jestli máte pod domem vlhko, je potřeba udělat i vodorovnou izolaci příček.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama