Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

3x20 v kombinaci s kabelem 4x4

Autor: Jiří Stacho
Datum: 21.02.2020 15:12
uživatel: 131980


Dobrý den, zakoupil jsem zahradu s možností stavby rekreačního objektu. Mám v plánu zde postavit dům k trvalému užívání (ev.č.) Na hranici pozemku je elektroměrový sloupek. Stávající rezervovaný příkon 3x20A + elektřina vyvedená na pozemek. Nicméně jsem zjistil, že kabel vedoucí k elektroměru (kopaný svépomocí někdy pradávno) je 4x4, navíc kabel jde napříč pozemkem (naštěstí mimo plánovanou stavbu).
Žádám o radu, co teď.
Žádat ČEZ o novou přípojku, která bude odpovídat normám? Nicméně já už přípojku mám, pouze nevyhovující normám. Hrozí, že mě od současné z nějakého důvodu odpojí? Je šance, že alespoň 50metrů bude hradit poměrově ČEZ? Můžu fungovat na 4x4 a 3x20 než bude doveden nový kabel? Chci to vyřešit co nejdříve, zároveň současnou elektřinu potřebuji ke stavbě.
Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: bob svaton
Datum: 22.02.2020 10:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131962
reakce na ...
elektromer mate tak neni duvod proc by vas odpojovali. zalezi na delce pripojky.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama