Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Termostatická podomítková baterie - teče pouze vlažná voda

Autor: Mr Vejce
Datum: 22.02.2020 15:25
uživatel: 131985

Dobrý den,

potřeboval bych poradit, ať vím, kam směřovat své další kroky, případně za kým.

Právě jsme se nově nastěhovali do starého baráčku, ve kterém asi před 7 lety proběhla rekonstrukce. S bývalým majitelem, který si většinu prací dělal sám, neb je to živnostník vodo/topo práce všeho druhu, je zbytečné o čemkoliv mluvit, je naštvaný na celý svět že musel barák kvůli exekuci opustit a s ničím samozřejmě neporadí. Takže ani nevím, zda ten problém je nově nebo zda tam byl odjakživa. Prostě nevím.

Barák má sklep, přízemí a patro. Ve vrchním patře je koupelna se sprchovým koutem a vanou. V umyvadle a sprchovém koutě teplá voda v pořádku funguje, ve vaně, kde je termobaterie Grohe ( https://www.grohe.cz/cs_cz/grohtherm-3000-termostatick-vanov-baterie-podom-tkov-19253000.html ), teče pouze vlažná a studená voda.

Přívod vody je z plynového, kondenzačního průtokového kotle, tlak má voda vynikající, akorát se pomalu zahřívá, takže musíme třeba půl minuty vodu odpouštět než jede teplá/horká voda. Každopádně ve vaně po té půlminutě je taková lehce vlažná voda.

O metr vedle ve sprchovém koutě i v umyvadle horká jak má být. Když jsem zkusil sundat krytku z hlavice na ovládání teploty a zkoušel různě štelovat teplotu tak nejteplejší, které jsem docílil byla opět jen ta vlažná.

Ví někde, kde by mohl být zakopaný pes ? Předem moc děkuji za jakékoliv rady a omlouvám se, jsem v těchto věcech laik, jsem spíš přes elektroniku, do tajů okolo baráku musím teprve dojít.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 23.02.2020 19:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100221
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6 obrázek č. 7 obrázek č. 8 obrázek č. 9 obrázek č. 10 obrázek č. 11
Dobrý den, podívejte se na sítko kartuše, anebo bývá sítko součástí zpětné klapky a ventilu:
Sprchový termostatický mixér Grohtherm + 1/2 "34211000
podomítkové tělo
(bez dokončovací sady obložení)
nástěnná instalace
GROHE TurboStat® kompaktní patrona
s voskovým termoelementem
integrovaná smíšená voda uzavřená nad
keramickou hlavou Carbodur 1/2", 180 °
horní vývod 1/2 " , uzamykatelný
spodní výtok 1/2 "lze použít pouze
se samostatnými uzavíracími ventily
vestavěnými zpětnými ventily
a připevňovacími smyčkami nečistot
https://www.showerspares.com/downloads/grohe_rapido_t_universal_thermostatic_mixer_valve_35500_000.pdf

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama