Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Doporučené skladby vrstev na dřevěných trámových podlahách

Autor: Jan Bibeň
Datum: 23.02.2020 17:52
uživatel: 131994


Dobrý den,
Prosím o informaci jak řešit skladbu podlahy na dřevěných trámech s prkny, na kterých bych chtěl položit systémové desky z extrudovaneho polistyrenu pro podlahové vytápění.Na desky by poté přišly hliníkové roznášecí plechy ve dvou vrstvách a na ně vinilová podlaha.Ale nevím jestli mohu mezi systémové desky a prkna dát kročejovou popř.difuzni fólii aby nedocházelo k tvorbě plísní uvnitř podlahy.A také zdali už extrudovaný polistyren,Al plech anebo kročejova izolace podlahu neuzavřou,jako parotěsná fólie!??
Jedná se o dětský pokoj a ložnicei nad vytapěnými místnostmi a stávající
vrstvy jsou:
sdk deska,parotěsna folie,minerální vata 30cm,zbytky rakosového stropů,prkna,trámy cca 30cm,zase prkna,trámky 12x5cm s roztečí cca80cm mezi vysypané škváru a nakonec prkna o síle 2,5cm
Předem vám všem děkuji za rady popř.přispěvky jak to vyřešit...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 23.02.2020 23:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, mezi dvěma vytápěnými a obývanými prostory zpravidla nedochází k žádné difúzi, takže se nemusíte obávat žádné kondenzace a tvorby plísní (navíc zezdola už máte parozábranu a z horní strany bude ta systémovka s plechy, takže je to prakticky z obou stran pro vlhkost uzavřené). Vy byste to měl mít řešení hlavně po akustické stránce, vzduchovou neprůzvučnost vám řeší ta vata ve stropě, takže potřebujete už vyřešit hlavně útlum kročejového hluku. To znamená, že celoplošně by nejdříve na prkna měla přijít kročejová izolace, třeba hobra nebo minerální kročejová izolace pro lehkou plovoucí podlahu, na to systémovka, podlahové topení, ty plechy v případě lehké podlahy, ale na plechy byste měl vytvořit plovoucí roznášecí vrstvu s dilatací kolem stěn třeba z nějakých sádrovláknitých desek, ještě jsem neviděl a nějak si nedovedu představit, že hned na ty plechy budete dávat lino. Možná ale máte na mysli nějakou deskovou vinilovou podlahu, ale ani u té si nejsem jistý, zda sama o sobě může tvořit plovoucí roznášecí vrstvu, nemám s tím zkušenost.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama