Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Podlaha v podkroví

Autor: Petr Soukup
Datum: 25.02.2020 17:00
uživatel: 130003


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Zdravím. Jdu si pro rady. Budeme dělat v podkrovním bytě novou podlahu s teplovodním podlahovým topením. Nyní je zespodu garáž, omítka, rákos, podbití prkny, trámy..
Z garáže bude cca 10 cm zateplení polystyrenem, mezi trámy a nad trámy polystyren cca 20 cm, na polystyrenu trubky podlahovky, zalité betonem nebo anhydritem, vinyl nebo dlažba. Je to tak možné?
Další možností je jít suchou cestou s pobitím na trámy např. OSB, systémovou deskou na trubky topení a zase OSB?
Jak by jste to udělali Vy, aby to vyšlo pokud možno levně? Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 25.02.2020 17:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, jelikož je to nad garáží (předpokládám, že celé) nemusíte tolik řešit akustiku té konstrukce (vzduchovou neprůzvučnost a útlum kročejového hluku). Pak je to možné provést i pomocí dostatečné síly EPS. Mezi EPS a roznášecí vrstvu z cementového potěru nebo anhydritu musíte ještě dát nějakou PE fólii. Suchou cestou s OSB deskami jako podkladní vrstvou a s nějakou roznášecí plovoucí vrstvou (zde bych asi nevolil OSB desky ale spíše nějaké sádrovláknité kvůli nižšímu tepelnému odporu) a s plechy nebo systémovkou pro suchou cestu to můžete udělat též, ale bude to dražší. I při suché cestě nesmíte zapomenout na dostatek tepelné izolace. Ještě bych dodal, že osobně bych do té skladby zařadil i kročejovoi izolaci, v prvním případě by byla pod EPS a ve druhém pod systémovkou.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama