Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vazba cihel - nedokonalosti a vliv do budoucna

Autor: Lucie Koprová
Datum: 29.02.2020 15:04
uživatel: 132036


Fotogalerie:

Dobrý den,

nechali jsme si postavit dům na klíč (přízemní, 120m zastavěné plochy), stavební materiál je broušený cihelný blok Ecoton, šíře 24 cm, spojeny lepidlem.
Nyní jsme ve fázi hrubé stavby - ukončené obvodové zdivo, čeká se na zalití horního věnce. Na již proběhlých pracích se však vyskytlo několik chyb, které již bohužel nedokážeme ovlivnit. Dle vyjádření technického dozoru stavby jde zejména o porušení technologického postupu při provázání cihel (na mnoha místech se překrývají max 3 - 5 cm). Jedná se o dvě protilehlé strany domu, kde se tato chyba objevuje ve třech řadách nad sebou. Na jedné straně domu vždy v celé délce zdi (patrné na přiložených fotografiích). K této zdi přiléhá kryté parkovací stání pro osobní automobil.
Rádi bychom znali váš názor na to, o jak velký handicap domu se jedná a jaké riziko s sebou přináší do budoucna.
Stavitel tvrdí, že se jedná o "drobné prohřešky", které nebudou mít na funkci domu vliv. Náš technický dozor nás upozornil, že může docházet k prasklinám. Prosím, jakým? Jak závažným? Jaký vliv to bude mít v budoucnu? Pokud se dá následek zmírnit, jaké opatření navrhujete?
Za odpovědi, zkušenosti s názory děkujeme.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama