Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Podlaha do garáže

Autor: Jan Dolejský
Datum: 01.03.2020 19:55
uživatel: 132040

Potřebuju garážové stání pro auto a máme na pozemku třicet let starou kůlnu, která byla původně určená jako garáž pro auto prarodičů. Poté, co auto prodali se z toho stalo uskladnění pro slámu a dřevo. Je to normální dřevěná garáž s kovovou konstrukcí obitou prkny a podezdívkou. Ale teď se dostávám k jádru problému. Podlahu to v podstatě nemá, je to akorát léty udusaná hlína, na kterou máme v plánu vysypat štěrk pro vyrovnání a do něj usadit chodníkové dlaždice. Chtěl jsem se zeptat, jestli takové řešení nebude mít vliv na vlhkost v garáži? Zkrátka jde mi o to, aby auto nevlhlo jak od spodu, tak celkově, aby mi z něj nezbyla za pár měsíců kupa rzi (je ještě z doby, kdy protikorozní ochrana nepatřila mezi silné stránky výrobce - veterán starý podobně jako ta kůlna). Jen pro doplnění v \"podlaze\" je mohutný kořen vedle stojícího stromu, dle mého poměrně odvádí vlhkost, ale jestli to tak skutečně je, na to mám příliš málo znalostí. Nicméně sláma i dřevo se v ní uchovali suché. Děkuji za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 01.03.2020 21:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
Garážují tak přes 15 let co jsem mírně rekonstruoval starou šopu. Na podlaze na hlíně jsou pouze betonové rohože aby se tam neudělaly nějaké koleje nebo aby to neklouzalo, je to mírně do kopce (uvnitř). Větrání je téměř dokonalé, nemá to klasickou půdu a škvíry mezi deskami mají tak do centimetru. Zde koroze hrozí menší než ve zděné garáže do které se vjede mokrým autem.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama