Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Přístavba

Autor: Jana Hatlova
Datum: 03.03.2020 20:25
uživatel: 132059


Zdravim, mám dotaz, chceme pristavit dům ke stávajícímu starému rodinnému domu. Pristavba bude sice plnohodnotným rodinným domkem, ale se starým bude propojena. Od ledna jsou zpřísněny normy energetické náročnosti. Budeme tyto hodnoty muset mít u celého čísla popisneho, to bychom asi nedokazali. Původní rodinný dům je 80let starý, i když udržovaný. Děkuji za odpověď..

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Andy Bonde
Datum: 09.03.2020 12:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120053
reakce na ...
Dobrý den,
dle aktuálně platné vyhlášky 78/2013 je to takto: "Přístavba a nástavba navyšující původní energeticky vztažnou plochu o více než 25 % se považuje při stanovení referenčních hodnot ukazatelů energetické náročnosti budovy za novou budovu".
Pokud je to tedy bráno jako "přístavba" tak by pouze nově vybudované konstrukce měly splňovat parametry nové budovy.
Současná vyhláška bude v dohledné době novelizována a pravděpodobně dojde ke změnám i v této oblasti. Účinnost by měla být snad někdy v létě.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama