Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

trysky a skimmer - umístění

Autor: Eva Burešová
Datum: 07.03.2020 12:26
uživatel: 132084

Dobrý den. Mám dotaz na umístění trysek a skimmeru. Lze je u bazénu 6x3xx1,2 m umístit na jednu kratší stranu? Uprostřed protiproud, na jednu stranu od něj skimmer a na druhou stranu od něj dvě trysky cca 50 cm od sebe. Má s tím někdo zkušenosti? v jednom bazénářském studii nám to doporučili, že na délku 6 m je to ok, ale jinak se o tom moc nepíše.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 13.04.2020 09:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126515
reakce na ...
Fotogalerie:
Pokud se bazén staví svépomocně s libovolnou konstrukcí, doporučuji radši přepad než skimmery. Má to mnoho výhod, skoro žádnou nevýhodu (kromě malé nádržky vedle bazénu), myslím, že jsem to někde už popsal. Kdo plave jednou v bazénu s přepadem už nikdy nechce plavat se skimmrem. Výhody při plavání (žádné vlny, žádná voda do nosu), samovolné čištění hladiny při menším výkonu pumpy.

Potom přívody mohou být na stejné straně jako je přepad (jedna strana stačí bohatě), asi 1 m pod žlábkem. Spodní vrstvy vody naráží na protější stěnu, vrchní vrstvy jsou tlačeny zpátky k odpadu. 10 minut po zapnutí čerpadla je hladina čistá.

Přepadová hrana mírně sklopená dovnitř bazénu (já mám 40 cm dlaždičku) umožňuje "žehlení" vln, jen polovina vlny přepadne, polovina vody jde vyžehlená zpátky. Žlábek otevřený 10-15 cm široký ve spádu k nádržce, vtok chránit aquarijovou síťkou na zachycení nečistot. To co se pak dostane do nádržky se usadí u dna, kde to může ležet celou sezonu, aniž by to pumpa sála a tlačila do filtru.

Tak je to u skimmeru, všechny nečistoty z hladiny - pokud se tedy z druhého konce bazénu úspěšně dostanou ke skimmeru - se nasají přímo do filtru. A zachytit to silonovou punčochou ve skimmeru? Zkuste si to, čistit to každou hodinu? V zimě pak nervy s vyprázdnění skimmerové trubky.

Podélný otevřený žlábek slouží také k uložení odsávací hadice, která je pak kdykoliv po přesunutí připravena k sání, plná vody (nebo odstavena ventilem). Odpadají nervy s přimontováním (do skimmeru?), ponořování hadice neb plná vzduchu a pumpa nesaje a nesaje.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama