Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rekonstrukce podlahy v bytě

Autor: Pepíno Konrád
Datum: 08.03.2020 09:46
uživatel: 118555

Předělávám v bytě (v paneláku) podlahu a potřeboval bych poradit, jaké mám dát složení nové podlahy.
Momentálně ja na hrubé podlaze nasypána asi 10-ti centimetrová vrstva písku, na ní jsou položené jakési (heraklitové) desky (síly tak do 3cm) a na nich jsou asfaltem nalepené parkety.
Parkety jsem odstranil, i ty desky, ale nevím, co mám dělat s tím pískem. Napadlo mě, nechat ho tam, na něj dát 5-ti centimetrový extrudovaný polystyren a na něj dát dvě vrstvy OSB desek síly 12mm. Jednu vrstvu desek podélně a druhou, kvůli převázání, dát napříč. No a na to už jen položit plovoucí podlahu.
Zkusil jsem si to z pár zbytků na kousku položit, ale ty OSB desky jsou trochu prohnuté a při chůzi po nich ta podlaha prostě jaksi pumpuje, takže nevím, jestli je tohle dobré složení.
Je tohle dobrý nápad, takhle to udělat, nebo jaké by mělo být správné složení nové podlahy?
Mám z toho nedobrý pocit, aby to v budoucnu něco neudělalo.
Předem děkuji, Josef

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček09.03.2020 18:44
Pepíno Konrád09.03.2020 16:01
Jiří Kubíček08.03.2020 20:14
Pepíno Konrád08.03.2020 16:58
Jiří Kubíček08.03.2020 12:17

Datum: 08.03.2020 12:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, když se plovoucí roznášecí deska ze dvou vrstev OSB desek udělá dobře, tedy jsou tyto dvě vrstvy křížem přes sebe nebo posunuté o polovinu desky na každou stranu, navíc jsou v ploše i spojích slepené a dobře sešroubované, tak by se to nemělo prohýbat. Další věcí je, že by tam měla přijít kvalitní kročejová izolace místo XPS, a to nejlépe minerální pro lehkou plovoucí podlahu nebo hobra. XPS není kročejovka a minerální kročejovka vám i mimo útlumu kročejového hluku vylepší vzduchovou neprůzvučnost.

Datum: 08.03.2020 16:58 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Znamená to tedy, že ten nápad, jak udělat skladbu nové podlahy je v pořádku, jenom tedy místo extruďáku dát kročejovou izolaci?

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 08.03.2020 20:14 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, pochopil jste to velice dobře.

Datum: 09.03.2020 16:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za pochvalu :-)
Jenom ještě k té celkové skladbě nové podlahy. Říkáte, že by to bylo OK, ale ještě se chci zeptat, jaká jiná skladba by se případně mohla provést.
Třeba, co se toho písku týče, jestli tam může zůstat, nebo ho odebrat, ale co pak dát místo něj.
Nebo dejme tomu, že kdybych to všechno odebral, jaká nová skladba by měla vlastně být?
Děkuji, Josef

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 09.03.2020 18:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Možností je více, třeba písek nahradit liaporem, jinak vše zůstává stejné, nebo můžete udělat rošt, který vyplníte minerálem a tím se ještě více zlepší vzduchová neprůzvučnost. Na rošt by se pak udělala podkladní vrstva s OSB desek a na to pak opět kročejovku atd. Pak jsou tu další možnosti po vybrání písku, jako položení vrstvy EPS, na něj by přišla minerální kročejovka a opět plovoucí roznášecí deska. Nebo můžete rovnou použít po vybrání písku nějaké silné tuhé minerální desky a na ně plovoucí roznášecí vrstvu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama