Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Smyčka pro více místností

Autor: Jaroslav Stupka
Datum: 16.03.2020 21:37
uživatel: 132128

Fotogalerie:

Dobrý den,

rád bych se Vás zeptal, jaký máte názor na instalaci jedné smyčky podlahového vytápění do dvou menších místností, z nichž u jedné mi dle výpočtu v Excelu vychází vyšší střední teplota otopné vody (koupelna (107) s výpočtovou teplotou 24 °C - střední teplota otopné vody cca 40 °C), u druhé nižší střední teplota otopné vody (zádveří (101) s výpočtovou teplotou 15 °C - střední teplota otopné vody cca 33 °C).

Moje myšlenka je do zádveří vést ochlazenou vodu z koupelny. Je jasné, že v obou místnostech budou stejné průtoky (rovnice kontinuity). Také je jasné, že přestat topit či topit by šlo v obou místnostech pouze současně, ale to by u RD, kde se plánuje trvalý provoz všech místností, neměl být problém.

Zajímá mě, jestli s tím má někdo nějaké zkušenosti a jestli je reálné o tom vůbec uvažovat, či jestli je to v praxi vyloučený postup.

Děkuji za odpovědi

S pozdravem

JSt

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaroslav Stupka16.03.2020 21:58
Jozef Homola16.03.2020 21:46

Datum: 16.03.2020 21:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
V praxi to je běžné, že se topí jednou smyčkou ve dvou malých místnostech. Žádný velký výpočet není třeba (vyčte se z tabulek). Je ale potřeba znát tepelné ztráty místnosti vztažené na metr čtvercový podlahy, případně jaká teplota vody je k dispozici od zdroje.

Autor: Jaroslav Stupka
Datum: 16.03.2020 21:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132128
reakce na ...
Děkuji

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama