Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Realizace dešťové jímky pro dům s vnitřními svody

Autor: Jan Zaseděl
Datum: 18.03.2020 16:30
uživatel: 132141


Dobrý den,
velmi bych uvítal odborný pohled na můj záměr a pokud možno dobrou radu.

Bydlíme v domě, který byl již před jeho koupí rekonstruován a zateplen. Dům má plochou střechu a dva vnitřní dešťové svody na opačných stranách domu. Dešťová voda je sváděna do kanalizace. Vývod dešťového svodu z pláště je proveden ve sklepě pod úrovní terénu, pak se napojuje na odpady z domu.

Rád bych umístil na zahradu jímku na dešťovou vodu, ale zcela tápu v tom, jak lze v tomto případě realizovat přívod dešťové vody do jímky.

Bohužel nemáme k domu vůbec žádnou projektovou dokumentaci.

Vím pouze, že před dodatečnou izolací byly problémy s vlhkostí a i teď, několik let po rekonstrukci, se již ve sklepě objevují vlhké skvrny na stěnách a věci v něm často plesniví. Zdráhám se proto vymýšlet na vlastní pěst jakékoliv řešení, které se zřejmě neobejde bez dodatečného prostupu skrz plášť domu někde pod úrovní terénu.

Dokázali byste mi buď v obecné rovině poradit, jak obezřetně postupovat, anebo lépe doporučit někoho, kdo by odborně zpracoval technické řešení? Případně i realizoval?

Děkuji za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama