Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

zapuštění bazénu Mountfield Vario V3

Autor: Jiří Menšík
Datum: 21.03.2020 13:38
uživatel: 120040

Dobrý den,

prosím poraďte nebo vyvraťte.

Mám v plánu letos kopat bazén z 3/4 zapuštěný.
Četl jsem některé příspěvky a převážná část lidí betonuje desku. Kladu si otázku jak to je a funguje při odvodnění přebytečné vody z koupání a nebo při silnějším dešti?
Máte při této variantě odvodnění - drenáž nebo jímku?

Proto prosím o případné připomínky a námitky.

Mám v plánu na dno dát geotextílií (mám jílovitou půdu) a vrstvit lomový kámen frakce 16-30 ve výšce 10cm a následně frakce 4-8 ve výšce 5cm a následně písek 2-3cm k vyrovnání roviny. Vše po vrstvách důkladně zhutnit.
Celkem tedy cca 15-20cm drenážní vrstvy pro odtok přebytečné vody a následného samovolného vsaknutí.

Následně XPS polystyren 3cm a slepení lepidlem na polystyren, aspoň malé procenta stráty tepla.

Následně instalace kruhového tělesa. Vytvoření rádiusu z písku a dovnitř geotextíií 300g/m2, a instalace fólie.

Obvod pláště budu obalovat do nopové fólie a 3cm XPS polystyrenu. Zbytek obsypat betonem cca 5-10cm proti moznému sesuvu nebo zborceni

Ta dilatace (nopová fólie a polystyren) je i z důvodů možné manipulace, při výměně ocelového pláště, za X roků. :-)

Prosím tedy o možné námitky nebo proč zrovna takto NE.

Děkuji předem.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama