zapuštění bazénu Mountfield Vario V3

Rubriky:

Reklama
JM Jiří Menšík @jiri.mensik před 4 roky21.03.2020 13:38:00
zapuštění bazénu Mountfield Vario V3

Dobrý den,

prosím poraďte nebo vyvraťte.

Mám v plánu letos kopat bazén z 3/4 zapuštěný.
Četl jsem některé příspěvky a převážná část lidí betonuje desku. Kladu si otázku jak to je a funguje při odvodnění přebytečné vody z koupání a nebo při silnějším dešti?
Máte při této variantě odvodnění - drenáž nebo jímku?

Proto prosím o případné připomínky a námitky.

Mám v plánu na dno dát geotextílií (mám jílovitou půdu) a vrstvit lomový kámen frakce 16-30 ve výšce 10cm a následně frakce 4-8 ve výšce 5cm a následně písek 2-3cm k vyrovnání roviny. Vše po vrstvách důkladně zhutnit.
Celkem tedy cca 15-20cm drenážní vrstvy pro odtok přebytečné vody a následného samovolného vsaknutí.

Následně XPS polystyren 3cm a slepení lepidlem na polystyren, aspoň malé procenta stráty tepla.

Následně instalace kruhového tělesa. Vytvoření rádiusu z písku a dovnitř geotextíií 300g/m2, a instalace fólie.

Obvod pláště budu obalovat do nopové fólie a 3cm XPS polystyrenu. Zbytek obsypat betonem cca 5-10cm proti moznému sesuvu nebo zborceni

Ta dilatace (nopová fólie a polystyren) je i z důvodů možné manipulace, při výměně ocelového pláště, za X roků. :-)

Prosím tedy o možné námitky nebo proč zrovna takto NE.

Děkuji předem.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.