Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Elektrický kotel a podlahové vytápění

Autor: Vladimír Vácha
Datum: 22.03.2020 10:16
uživatel: 132163

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na osobní zkušenost s kombinací el. kotle a podlahovky. El kotel by měl nabíjet akumulaci 500l a od ní je rozvod k radiátorům a podlahovému topení.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 34   starší >>
Datum: 03.04.2020 22:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101348
reakce na ...
Syn bydlí s rodinou ve Znojmě v dřevostavbě 150m2 od prosince 2018 s elektrokotlem a podlahovým topením bez akumulační nádoby a s rekuperací. Bungalov je obyvatelný od poloviny září do konce dubna, jinak je sluncem rozpálen. Takže teď budou instalovat předokenní žaluzie a klimatizaci. K čemu je AKU nádoba u elektrokotle s podlahovým topením?

Datum: 24.03.2020 16:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za příspěvky. Ale opravdu jen těm, co měly hlavu a patu.

Autor: metball iGIN
Datum: 23.03.2020 15:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104998
reakce na ...
Fotogalerie:
Pro Obě Potrefené Husy...

Jj, Lhát, Krást, Zabíjet.

Ideálně pak za cizí prachy :-)

SFO

PS:
Je to dobrý, TinŤoni už promazávaj wikinu...

PPS:
... zmiňují Americkou Armádu (nikoliv tu Spásy)...

PPPS:
... a až se dozví, že jim to celý způsobil Bran-účtař, ducHovní Otec Malýho a Měkkýho, tak se určitě zase přizpůsobí...

Douška?
Obrovská výhoda Lží tkví v tom, že se dají neustále recyklovat, popírat, opakovat, rozvíjet či modifikovat ...
na tak ti lidumilní číňánci pošlou placenou SW záplatu na nefunkční rychlotest. Nebo změní nějakou chemikálii, dodají letáček o spolehlivosti pod 10%, ...

Mimochodem, ten DKP nebyl nebezpečný svými mylnými názory.
Jeho nebezpečí spočívalo v sugestivním a rychlém "neúmyslném kladení šrapnelů" mezi různě vykopírované a bez ladu a skladu umístěné pololži. Nebo polopravdy.

To už si jeden moh' odříkávat Rozpočítadlo a měl by použitelnou odpověď s procentní pravděpodobností 50/50 ... jak s těmi čínskými rychlotesty!

Tož asi tak.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 23.03.2020 15:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Kdybys místo blekotání napsal jednou větou v českém jazyce proč nemám pravdu,udělal bys líp pro lidstvo.

Datum: 23.03.2020 18:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
"... napsal jednou větou ..."

Hmmm, Luby ty jsi fakt nenapravitelnej Lhář, ..., ... .

SFO

PS:
Stačí?

PPS:
Budeš žalovat?

PPPS:
Nebo se raději na radu svých chlebodárců stáhneš?

Datum: 23.03.2020 18:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mě to je jedno,možná ostatní by chtěli vědět v čem lžu.Normální člověk ,když něco načne,tak to dokončí.A blekota bude blekotit furt to samé dokola.

Datum: 23.03.2020 20:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
"... A blekota bude blekotit furt to samé dokola. "

:-)

Naopak správně "Vyčúraný Oportunista",
jakmile ucítí potenciální tok
cizích prachů
do své kapsy,
vše co tvrdil dosud velmi věrohodně popře ...

Tož asi tolik.

SFO

¿Douška? ( ¡ Nikoliv Rouška ! )
Pěkný příměr zní:
"Poturčenec horší Turka."

Datum: 23.03.2020 20:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Luby Negro se tu naváží do vnořeného kondenzátoru "kompresůrku" ledničky HoreKOkotovky - nemá pravdu, ale to je u něj stav běžný :-)

Něco konkrétního k tomuto souvětí?

Autor: Karol Konárik
Datum: 23.03.2020 21:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131429
reakce na ...
...to je házení perel sviním 😭

Datum: 23.03.2020 22:52 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
https://forum.tzb-info.cz/132362-tepelne-cerpadlo-ivar-ehpoc-12k-nebo-ivt-air-x70

Datum: 24.03.2020 07:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kromě toho,že umíš kopírovat jsem na nic nepřišel,co by mělo souvislost s tím souvětím.

Datum: 23.03.2020 09:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ave PT Tazateli.

Co je to KO-vídek, víte?

Že se musí promořit nejméně 666 ProMILE populace jste schopen pochopit?

Že je virus sice jen "rýmečka", ale že obstojně řeší DŮCHODOVOU REFORMU? LEČ že není vhodné "nestačit kopat rovy"?

No, a stejné je to s AKUMULACÍ VYSOKOENERGETICKÉ

R E G U L O V A T E L N É

TEPELNÉ ENERGIE.

SFO

PS:
Luby Negro se tu naváží do vnořeného kondenzátoru "kompresůrku" ledničky HoreKOkotovky - nemá pravdu, ale to je u něj stav běžný :-)

PPS:
Leč i on Vám PT Tazateli naznačuje, že sice z TERMOSOLÁRŮ dostanete vysokopotenciální energii - ale výhradně tehdy, kdy ji nejméně potřebujete!

PPPS:
A AkuBandaska s "OBYČEJNOU LEDNIČKOU horekokotovku"?
Tam zase nikde NEEXISTUJE VYSOKOPOTENCIÁLNÍ TEPLO, které se jako jediné dá s určitým skřípěním zubů akumulovat.

Douška?
Akumulační nádoby jsou vhodné výhradně
S MANUÁLNÍM DŘEVOPALEM
A SAMOTÍŽNÝM VYTÁPĚCÍM SYSTÉMEM,
neboť pak máte smysluplný a funkční systém pro případ VÁLEČNÉHO STAVU ... dokud teda "nedojdó aj ty lese".
Jo, a nesmíte si tam udělat "vychlazovací smyčku", ani na vodu z řadu.
I když, máte-li bydlo "pod hódně velkým gravitačně zásobovaným vodojemem" ..., ale to zas abyste se bál, že ho trefí "nějaká ta pastelka typu Vzduch - Země" a vy budete "plavat, byť bydlíte na kopcu"!

Tož asi tolik o POTENCIÁLU a AKUMULACI.
Tepla, vody, viru, lidské hlouposti
a více jak nekonečné

NENAŽHRANOSTI

O>:-)

Datum: 23.03.2020 09:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To víš,že nemám pravdu,od toho jsi zde Ty.
Přes léto se chodí vnořáci koupat k Tobě,aby si netopili v bungalovu

Autor: Josef Vávrad
Datum: 23.03.2020 10:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131505
reakce na ...
Já žil v domnění, že máte problém jen s matematikou. A jak vidím, je to horší....

Datum: 22.03.2020 13:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
TZ objektu jsou 4kW.

Datum: 22.03.2020 13:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Při 100% pokrytí elektrikou třeba dnes při 3st. propálíte cca 80Kč.
Kolik by jste ušetřil kolektorama?

Autor: Pavel Wolf
Datum: 22.03.2020 13:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Asi nový dům. Kde budou ty radiátory? FV dává když svítí, dům s TZ 4 kW když svítí nepotřebuje topit. Trochu zavzpomínejte kolik toho slunce v zimě nasvítilo asi nemáte dům ve Španělsku.
Když budete schopen si vše kolem FVE udělat sám tak jen pro ohřev té 500 l vody z 20 na 40 st musí svítit slunce 6 hodin co je asi nereálné a zařízení s výkonem asi 2 kW bude stát 50-60 t. Jakmile do toho zatáhnete dotace, bude cena několika násobně větší.

Datum: 22.03.2020 13:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Takže by jste to řešil jen elektrokotlem? Ale alespoň nějaká akumulace by v tom systému asi byla lepší. El kotel přece nejede 24 hod.

Autor: Pavel Wolf
Datum: 22.03.2020 13:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Akumulace je několik tun betonu v PT. A co ty radiátory? Ty jsou kde?

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 22.03.2020 14:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Vy většinu topné sezóny budete pokrývat aktuální TZ jen kolem 2 kW, navíc budete mít podlahové topení a předpokládám, že mokrou cestou, takže k čemu ještě nějaká další akumulace pomocí nádrže, podle mne naprostá zbytečnost a elektrokotli je na rozdíl od jiných zdrojů úplně jedno, jak často sepne a jak často pojede. TZ 4 kW jsou velice dobré a je to malá hodnota, ale stále stojí za zvážení nějaké levnější TČ vzduch/voda, záleží taky na spotřebě TV. Nebo to můžete vyřešit tak, že pořídíte elektrokotel a do největšího otevřeného prostoru v domě dáte klimatizaci, což je v principu TČ vzduch/vzduch, v létě chladí, v zimě velkou část domu levně vytopí. Jde o to, že jestli se jedná o novostavbu, stejně musíte nějak řešit limity neobnovitelné primární energie, takže pouze elektřinu bez ohledu na TZ domu topit nemůžete.

Autor: Jozef Homola
Datum: 22.03.2020 15:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Doplním to pouze poznámkou.
Byl jsem v domě s malou tepelnou ztrátou a akumulační nádobou 600 l vyhřátou na 90°C soláry ke konci května. Stav "na zdechnutí" i když byla zaizolovaná.

Autor: Karol Konárik
Datum: 22.03.2020 23:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131429
reakce na ...
Tim jste chtěl říct co?

Datum: 23.03.2020 07:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nechť si každý dobře uváží co udělá velká nádrž umístěna do dobře izolovaného domu, která ohřátá na 90°C svým povrchem byť zaizolovaným 24 h dodává teplo, kterého se dům bez klimatizace nedokáže zbavit. Všechno na te nádrži hřeje tak, že se nedá ruka udržet ani na manometru.
Všechno co do ní vede a je připojené vydává teplo. Teplo prostupuje i izolací na plášti velké nádoby. Dá se to přirovnat k velkému radiátoru topícímu v létě.

Datum: 23.03.2020 07:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Přesně tak se chová vychvalovaný systém tč s vnořeným kondenzátorem,s kterým navíc nelze chladit.
Jinak solárníci běžně v létě topí celý dům,pokud nemají radiátory ve sklepě.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 23.03.2020 20:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Pánové Homola a Švarc. Jen malá poznámka. Já mám pro topení a ohřev TUV 500l AN (větší bojler). Ten jsem vestavěl do niky, kde je v nejtenčím místě cca 30cm minerálu. Nechal jsem ho ohřívat elektřinou a měřil jsem odběr. Při testu jsem neodebíral TUV a ani netopil. Vnitřní teplota 60C a externí asi 12C (netopilo se). Výsledná ztráta mě vycházela 2.5kW/den. Myslíte, že mi těch 100W bude přehřívat dům ? Stejně jsem testoval i klasický 200l bojler. Ztráta 2kW. To jen tak pro informaci

Datum: 23.03.2020 20:14 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To musíte vědět především Vy,já mám paskvil bungalov a ten chladím výkonem 1kw.
Ale zvyk je zvyk,taky jsem žil jako většina bez chlazení.

Datum: 23.03.2020 20:32 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díval jsem se na záznam a můžu to upřesnit.
Nádoba měla obsah 750 l a byla ohřátá na 92°C. A aby dílo bylo "dokonalé", tak byla obalena vrstvou "zázračné" izolace o které se tvrdilo, že má odpor R=10 ale víme z protokolu, že bez uzavřených mezer jádro má R=0,95 (tam to tak bylo) a dům byl ze dřeva (Baloon Frame vyplněný vatou a ještě multifólií). Dojem tepla byl cítit na dálku a to jak sálavé, tak teplota vzduchu. Kolik bylo venku nevím ale byl konec května a dům totálně přetopen ačkoliv už 2 měsíce netopil. Dům měl rekuperaci ale ta jej spíše oteplila.

Datum: 23.03.2020 20:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
"... Výsledná ztráta mě vycházela 2.5kW/den. Myslíte, že mi těch 100W ..."
Možná jen Drobnička,
sice by se to lecjakému lháři mohlo zdát příliš formalistické, leč ...

Správná fyzikální jednotka u ZMĚŘENÉHO PŘÍKONU je

kilo_Watt_hodina za den, tedy [ kWh / 24h ]

>:-)

Datum: 23.03.2020 20:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jinak se o 100W píše při venkovní nule a jinak při 38st.
Těch 100W zdrojů je pak v domě jak na potvoru více.

Datum: 22.03.2020 10:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zapoměl jsem dodat, že se časem uvažuje o připojení solárních panelů. Akumulace má připravený vstup.

zobrazuji 1 - 30 z 34   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama