Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Napojení alternativního zdroje na kotel s vrstveným zásobníkem

Autor: Bára Dokoupilová
Datum: 24.03.2020 16:58
uživatel: 132178

Dobrý den,

předem se moc omlouvám za primitivní dotaz. Řeším zapojení alternativního zdroje, který by předehříval vodu do kotle. Jde o Protherm Tiger Condens s vrstveným zásobníkem vody.

Chápu, že jiný kotel by se připojil do akumulační nádoby, kam by se také připojil alternativní zdroj. Nejsem si ale jistá, jestli je vhodné zapojit do akumulační nádoby kotel s vrstveným zásobníkem.

Tady jsem se dočetla, že do některých vrstvených zásobníků se dá díky dvou teplotním čidlům do spodní části připojit předehřev ze solárních panelů. Nezjistila jsem ale, že by to bylo možné i pro Tiger.
https://vytapeni.tzb-info.cz/vytapime-plynem/6641-nejvyssi-komfort-pripravy-teple-vody-pro-kondenzacni-kotle-cerapurmodul-firmy-junkers

Můžete mi prosím poradit, jak se v takovém případě postupuje?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Wolf24.03.2020 20:41
Bára Dokoupilová24.03.2020 19:41
Pavel Wolf24.03.2020 17:44

Datum: 24.03.2020 17:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Proč chcete připojovat kotel s vrstveným zásobníkem k další AN?

Autor: Bára Dokoupilová
Datum: 24.03.2020 19:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132178
reakce na ...
Protože nerozumím, jak jinak napojit předehřev vody třeba ze solárního zdroje. Lze přidat nějaký výměník do vrstveného zásobníku?

Omlouvám se, jsem laik.

Autor: Pavel Wolf
Datum: 24.03.2020 20:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Můžete poslat tel. na pokusím se poradit.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama