Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

kotel DAKON DUA 24CT

Autor: Radomir Veselý
Datum: 24.03.2020 19:35
uživatel: 132181

Kotel DAKON DUA 24 CT - mám nefunkční TUV a pravděpodobně i TV do ÚT( dál jsem na pokojovém termostatu vyšší teplotu 26C, jestli začne topit TV,ne, jen se asi podle zvuku rozeběhlo čerpadlo,jinak mám v provozu kotel na tuhá paliva). Nyní k TUV, po otevření kohoutku-páky teplé vody v kotlli hned něco sepne ( asi tlakový spínač) voda teče, pak asi po 2 až 3 vteřinách další zvuk sepnutí (myslím si, že čerpadla), ale hořák se nezapálí. Jenže někdy ano a hořev TUV funguje 1x, někdy i více x(4-5x).Mám podezření na membranu v tlakovém ventilu, ale zase mne plete nefunkční ohřev TV. Můžete mi prosí někdo poradit, čím začít. Opravař je v současné době nedostupný. Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Karel Janásek27.03.2020 08:08
Radomir Veselý26.03.2020 20:12
Karel Janásek26.03.2020 12:56
Radomir Veselý25.03.2020 17:49
Karel Janásek25.03.2020 07:46

Datum: 26.03.2020 20:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Těď přesně nevím jakou tam mám elektroniku, ale je fakt, že už jsem několik krát něco pájel( hlavně u pojistky), ale to bylo většinou úplně mrtvé. Děkuji za informace, ještě to zkoutku. Nejsmutnější je na tom to,že jsem měl spolužáka i známe, kteří dělali servis plynových kotlů a už jsou na pravdě boží nebo v důchodu a nemá na ně spojeni. Tak dík, krásný den. Radomír

Autor: Karel Janásek
Datum: 27.03.2020 08:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105404
reakce na ...
Není problém ji na stole odzkoušet a případně opravit.Odkud jste?Máte pravděpodobné desku PROCOND-světle šedá,ne zelená s třemi ledkami.

Autor: Radomir Veselý
Datum: 25.03.2020 17:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dík za objasnění pracovního postupu zapalu kotle, ale zase mi není jasné proč se nerozběhne ten ventilátor?, když jemně otvírám páku pro TUV kotel se zapalí (ale jen náhodně) a podle zvuku při zapalení, je ten náběh, tak jak popisujete. Děkuji za informace Radomr

Datum: 26.03.2020 12:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jakou máte elektroniku v kotli?PO zapnutí vypínače kotle se hned spustí čerpadlo,nebo se rozběhne po cca 1 minutě.Pokud je to ta druhá varianta,tak máte v kotli elektroniku PROCOND a na té bývá mnoho popraskaných pájených spojů.Dále může zlobit i manostat,buď je vadný,nebo jsou v v hadičkách nebo i v něm nečistoty.V každém případě volejte servis.

Datum: 25.03.2020 07:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Po čerpadle se musí spustit ventilátor ,ten přepne manostat a po něm se spustí jiskra a plyn, přes zapalovací elektroniku.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama